Головна Новини Олевська міська рада АКТУАЛЬНО

Земельний відділ міської ради інформує

Земельні питання постали нині в Олевську з небувалою гостротою: люди не перестають звертатися до міського голови з проханням виділити їм земельну ділянку, не меншає й потік незадоволених тим фактом, що в останні кілька років не можуть отримати земельну ділянку. Якою ж нині є земельна ситуація в місті, поцікавилися в заступника міського голови із земельних питань Бідюка Віктора Васильовича.

«Згідно статтей 118 та 121 Земельного кодексу України громадяни мають право на безкоштовне отримання до 10 соток землідля будівництва власного житла.За каденції новообраного наприкінці 2015 року міського голови Омельчука О.В.  міська рада виділила лише 10 земельних ділянок, з яких 5 учасникам АТО.  З 2016 року до міської ради надійшло 115 заяв від громадян на виділення 0,10 га землі гарантованих державою: від учасників бойових дій – 35 заяв (76), загальна черга – 73 заяви (264), від багатодітних сімей – 4 (17), інвалідів -1 (3), постраждалих від ЧАЕС 1 категорії – 2 (4).

P.S. В дужках вказано кількість заявників, які звертались у попередні роки, до 2016 року.

Проблем із земельними відносинами багато, адже після проведеної інвентаризації земель виявилося, що виділяти нічого, бо вільних ділянок в місті не має. А деякі земельні ділянки були виділені двічі та мають два власника.

Є проблеми в плані укладання/переукладання договорів оренди землі, що впливає на надходження в міськийбюджет. Буду чесним, вирішити їх вдалося не до кінця. Робота в цьому напрямку триває.

Ті земельні питання, про які постійно говорять на сесіях міської ради 7 скликання стосуються переважно приватизації землі біля власних будинків, затвердження технічної документації раніше виділеної землі. Ми домовляємося з установами Житомирського  управління з  експлуатації газового господарства, які мають намір передати міській раді близько 2 га землі та ПАТ «Житомиробленерго», які теж можуть звільнити  земельні ділянки, коли перенесуть електричні мережі з середини ділянок обабіч вже сформованих вулиць».

За словами начальника архітектури та містобудування міської ради Пятницького В.Б., нові землі, приблизно 500 га, з’являться після затвердження Генерального плану міста, який знаходиться на стадії завершення. Тоді всі заяви вдасться задовольнити.