Головна Новини Олевська міська рада ФЕСТИВАЛЬ ДВОХ КУЛЬТУР
ФЕСТИВАЛЬ ДВОХ КУЛЬТУР

В Олевську відбувся IX фестиваль польської культури «Сонячні мелодії»

Кажуть, що дружбу на міцність перевіряє час. Дотримуючись цієї теорії, можемо сміливо стверджувати, що українсько-польська дружба, яка в Олевську вимірюється 9-річним віком, пройшла таку перевірку. Доказом цього стали чергові Дні польської культури та фестиваль «Сонячні мелодії», що відбулись останніми вихідними вересня в Олевську.

Особливими гостями свята 24 вересня став хор «Триль», віце-бурмістр PiotrKunceта  депутат Сейміку Сілезького воєводства ZygmuntWilkіз польського міста-побратима Тошек. Під час офіційного візиту були передані подарунки  для дітей Олевська - портфелі та шкільне приладдя.

P.S. Їх отримали 67 дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, сироти та прийомні діти.

На урочистості до Будинку культури завітали міський голова Олег Омельчук, голова райради Віктор Троц, депутат облради Олександр Ніколайчук, голова Житомирської Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур.

«Я вітаю всіх з фестивалем польської культури в Олевську «Сонячні мелодії».Мені приємно вітати в цьому залі друзів з міста-побратима Тошек хор «Триль», виконавців та ансамблі з Житомирської та Вінницької областей, місцеві колективи. Я радий, що Олевськ продовжує збирати людей небайдужих до мистецтва.

Ми маємо цікаву історію українсько-польських відносин, тому невипадковим є той факт, що в місті вже вдев’яте відбувається фестиваль польської культури. І такі свята як це нас переконують, що спільного у нас ще більше і у цієї дружби буде гарне продовження на роки, а може й на століття.

Кожен із 9 фестивалів, що проходив в Олевську не був схожим на попередній, але їх завжди поєднував гарний настрій та дружні зустрічі. Не став винятком і цей. За це я дякую організаторам та учасникам фестивалю, дякую за яскраву та цікаву програму свята», - сказав у своєму виступі міський голова.

Участь у фестивалі взяли хор «ТRYL» з м. Тошек (Польща), фольклорний ансамбль «Podolskikwiat» з м. Козятин (Вінницька область), дитячий ансамбль «Koloroweptaszki» з м. Хорошів (Житомирська обл.), хореографічний ансамбль «Koroliski» з м. Житомир, виконавці з м. Ємільчино, вокальний ансамбль «Liłeja», дитячий вокальний ансамбль «Jaskółeczka» м. Олевськ. Ними були гідно представлені народні, класичні, популярні пісні та танці. Коли яскраво одягнений ансамбль виразно заспівав одну з улюблених пісень поляків «Гей, соколи»: більшість задались питанням «Як гарно переклали нашу українську пісню?» Такі схожі мелодії.

Концерт справді розтягнувся в часі, але завдяки різноманітності номерів глядачі, які підтанцьовували та підспівували талановитим артистам, сприйняли його на одному диханні. Особливо не шкодували оплесків для юних артистів, які були головними і найкращими.

Культурний обмін може цілком стати однією з форм співпраці між Олевськом та Тошеком. Музична культура дуже сильна в плані того, щоб об’єднати людей двох культур та й в епоху медіа – це не буде складно.