Головна Новини Олевська міська рада Відкриття бюро правової допомоги
Відкриття бюро правової допомоги

Правова допомога стане доступнішою:з 1 вересня в Олевську відкривається бюро правової допомоги

Олевське управління юстиції реформували, на його базі з 1 вересня запрацює бюро правової допомоги, де надаватимуть правову допомогу в кримінальних провадженнях усім затриманим, підозрюваним чи обвинуваченим, які не можуть власним коштом залучити адвоката або участь адвоката є обов`язковою; також соціально незахищеним категоріям – люди, що мають дохід менше прожиткового мінімуму, інваліди, учасники бойових дій, в тому числі АТО, діти-сироти та ще ряд категорій – у цивільних або адміністративних спорах.

До Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна буде звернутися з найрізноманітнішими питаннями, від найпростіших (спадкові) до найбільш складних (земельних, реабілітація жертв політичних репресій тощо). Фахівці Центру практикуватимуть альтернативні форми діяльності, зокрема мобільні консультаційні пункти: адвокати виїжджають на місця, у віддалені села чи спеціалізовані установи для надання правової допомоги соціально незахищеним верствам населення.

У бюро працюватиме 2-3 працівники-юристи, які надаватимуть послуги громадянам. Зокрема: надаватимуть безоплатну первинну правову допомогу (юридичні консультації); забезпечуватимуть доступом до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень від громадян); здійснюватимуть активне правоосвітництво); забезпечуватимуть доступом до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Утворення бюро не потребуватиме додаткових видатків державного бюджету. Їх ресурсне забезпечення здійснюватиметься за рахунок майна та коштів районних та міських управлінь юстиції, які ліквідовані.

Така реформа територіальних органів юстиції є наступним логічним етапом децентралізації послуг Міністерства юстиції України та надання можливості отримання таких послуг у режимі онлайн із одночасним розширенням доступу до безоплатної правової допомоги та підвищенням її якості.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103(безкоштовно та цілодобово).

Адреса “Олевського бюро правової допомоги”:

11001, Житомирська область, м.Олевськ, вул. Володимирська, 5, каб. 7,8.

Графік роботи:  Понеділок-П’ятниця з 9.00 год. до 18.00 год.

Субота, Неділя-вихідні.

Перерва на обід з 13.00 год. до 14.00 год.