Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Про громадський порядок та пожежну безпеку в Олевську
Про громадський порядок та пожежну безпеку в Олевську
Автор: Content manager   

Про громадський порядок та пожежну безпеку в Олевську

8 липня відбулась комісія міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, законності, охорони громадського порядку та надзвичайних ситуацій. Голова комісії Халімончук Ю.В. повідомив про питання, які розглядатимуться та їх актуальність.

З питання виконання заходів Програми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки  доповідав присутній на засіданні в.о. начальника Олевського РС Управління ДСНС України у Житомирській області  сектору майор служби цивільного захисту Торгонський Д.Т.

У 2015 році виникло 223 пожежі. Внаслідок яких загинуло 9 осіб, збиток від пожеж становив 2 872 800 гривень. На  реагування та події різного характеру Олевським районим сектором залучалися підрозділи 232 рази. Зокрема, в місті Олевськ виникло 46 пожеж, внаслідок 3 загиблих, збиток від пожеж становить 979 250 грн.

Протягом півріччя 2016 року через порушення правил пожежної безпеки в Олевському районі виникла 61 пожежа, загинула 1 людина, збиток від пожеж становить 4 140 760 гривень. На реагування та події різного характеру Олевським районним сектором залучалися підрозділи 161 раз. Так, в Олевську виникло 17 пожеж, 1 загиблий, збиток становить 1 205 400 гривень. Більшість пожеж виникає через порушення правил пожежної безпеки, серед них через спалювання сухої рослинності.

Заодно на комісії обговорили питання фінансування міської Комплексної програми захисту населення і території міста Олевська від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки. Підняли питання відсутності в Олевську пожежних гідрантів, адже забір води для гасіння здійснюється біля лісгоспу АПК, за Будинком культури та в річці Уборть.

По питанню дотримання громадського порядку в місті доповідав в.о. начальника штабу Олевського відділення поліції Невойт Б.Б.

На прохання присутнього на засіданні міського голови Омельчука О.В., було підготовлено короткий звіт про роботу роти поліції особливого призначення, яка патрулювала в місті у квітні-травні місяці.

Із залученням приданих сил роти поліції особливого призначення ГУНП області, відділів та відділень області у квітні-травні здійснювалось щоденне патрулювання міста з метою забезпечення публічної безпеки. На харчування та проживання вказаних працівників Олевською міською радою було виділено кошти в сумі 19 ооо гривень.

Вказаними приданими силами взято участь у розкритті 7 кримінальних правопорушень та виявленні 22 адміністративних правопорушень.

Якщо здійснити порівняльний аналіз реєстрації заяв та повідомлень, кримінальних правопорушень у період лютий-березень та квітень-травень в м. Олевськ (коли виділялись кошти) слід відмітити.

1. Реєстрація заяв та повідомлень знизилась з 190 у лютому-березні до  145 у квітні-травні (тобто на 23,7%).

2. Кількість кримінальних правопорушень знизилась з 45 у лютому-березні до 34 у квітні-травні (тобто на 24,5%).

3. Кількість крадіжок майна громадян зменшилась з 20 до 6 (тобто на 70%).

4. Збільшилась кількість дорожньо-транспортних пригод з 2 до 5 (тобто на 60 відсотків.

5. Зменшилась кількість вчинених адміністративних правопорушень з 22 до 18 (тобто на 18,2%)

В місті Олевськ приватним підприємцем Стужуком Юрієм створено громадське формування «Альфа», яке також залучається до патрулювань вулиць міста.

На даний час вирішується питання про розподіл району на 5 секторів в тому числі одним із секторів буде м. Олевськ. Щоденно в кожному секторі працюватиме 1 автомобіль із закріпленими за сектором працівниками, окрім слідчо-оперативної групи. Вказані працівники будуть здійснювати нагляд за дотриманням публічної безпеки та дорожнього руху, а також, реагування на звернення громадян.

Старшим інспектором Олевського відділення капітаном поліції Макарчуком Олександром Кузьмовичем, який обслуговує м. Олевськ, щочетверга в приміщенні міської ради здійснюється прийом громадян та відвідування разом з представниками міської ради громадян за місцем проживання.

   

Детальніше читайте в довідці

 

ДОВІДКА

Про результати роботи щодо розкриття кримінальних та адміністративних правопорушень Олевським відділенням поліції на території м. Олевськ з 01.01.2016 по 01.07.2016

Станом на 01.06.2016 на території м. Олевськ вчинено 100 кримінальних правопорушень з яких 40 розкрито та 36 закрито. За статтями:

- ст. 115 КК України – 10 (10 закрито);

Дані кримінальні провадження було відкрито за фактами смертей громадян.

Основною проблематикою в даному питанні є питання транспортування трупів громадян до відділу судово-медичної експертизи. До районної та міської ради з даного питання було направлено відповідні листи.

 Згідно ст. 8 ЗУ «Про поховання та похоронну справу» – організація діяльності в галузі поховання померлих здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами.

У той же час, у відповідності до Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015, до повноважень поліції не входить доставляння трупів громадян до бюро судово-медичних експертиз (моргів), а згідно ст. 24 цього Закону, виконання інших (додаткових) повноважень може бути  покладене на поліцію виключно законом.

- ст. 121 КК України (нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками) – 1 (1 не розкрито);

24.05.2016 надійшло повідомлення від чергової медсестри реанімаційного відділення Олевської ЦРЛ, про те, що у них у відділенні померла гр. Г., 1944 р.н.

Згідно лікарського свідоцтва про смерть на підставі розтину причиною смерті є двобічна гнійна пневмонія, внутрішні крововиливи під оболонки та в речовину головного мозку, закрита черепно-мозкова травма.

На даний час вживаються оперативно-розшукові заходи спрямовані на встановлення обставин отримання тілесних ушкоджень гр. Г. та особи, яка можливо могла нанести вказані тілесні ушкодження потерпілій.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 121 ч. 2 КК України.

- ст. 122 КК України ( Тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості) – 3 (2 розкрито, 1 закрито); - ст. 125 КК України (Тілесні ушкодження легкої степені тяжкості) – 29 (3 розкрито, 18 закрито);

Вказані кримінальні правопорушення мали місце в більшості на побутовому ґрунтіпід час вживання спиртних напоїв громадянами та на території розважальних закладів.

Важливим є питання встановлення на території розважальних закладів засобів відеоспостереження, з метою встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності осібякі вчиняють дані кримінальні правопорушення. Також, важливим є питання врегулювання питання, щодо часу роботи розважальних закладів.

- ст. 185 КК України (Крадіжка) – 34 (6 розкрито, 2 закрито);

Протягом 2016 року Олевським відділенням 5 разів притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжок в м. Олевськ гр.. П., 1999 року народження. Кримінальні провадження відносно вказаної особи були направлені до Олевського районного суду, жодних заходів впливу до нього прийнято не було.

Слід зазначити, що у 2016 році працівниками відділення поліції було затримано групу осіб жителів Ємільчинського району, які протягом 2015-2016 років вчинили 12 крадіжок з магазинів розташованих на території Олевського району та 3 на території Ємільчинського району в тому числі і на території м. Олевськ. Даних осіб взято під варту. Кримінальні провадження направлено до суду з обвинувальним актом. На даний час триває судове слідство.

 Завдяки реагуванню громадськості та працівників поліції було затримано громадянина іншої області, який намагався здійснити крадіжку з автомобіля в м. Олевськ. Дане кримінальне провадження направлено до суду.

Однак, як приклад велика частина крадіжок стається із-за неуважності громадян, зокрема:

З даного питання також слід зазначити, що є за потрібне встановлення в місцях масового скупчення громадян засобів відео спостереження.

- ст. 187 КК України (Розбій) – 1 (1 розкрито);

Наприкінці 2015 року було затримано групу осіб з 3 чоловік жителів м. Коростень, які вчинили 4 розбійних нападів на території Олевського району, в тому числі і в м. Олевськ на підприємстві гр. Р. та на околиці м. Олевськ на гр.. Шут.

- ст. 263 КК України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) – 1 (1 закрито);

- ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) – 7 (2 розкрито, 2 закрито);

Значна частина даних кримінальних правопорушень вчинена громадянами під час керування мототранспортом та керування особами в нетверезому стані. З метою недопущення вказаних правопорушень працівниками Олевського відділення поліції здійснюється патрулювання м. Олевськ в тому числі із залученням приданих сил. Однак неукомплектованість працівниками самого відділення ускладнює дане завдання. Для забезпечення безпеки дорожнього руху на території району та міста залучаються придані сили поліції області. Протягом 2016 року на території м. Олевськ до адміністративної відповідальності притягнуто 8 водіїв за керування транспортними засобами в нетверезому стані (ст. 130 КУпАП).

- ст. 289 КК України (Незаконне заволодіння транспортним засобом) – 5 (1 розкрито, 1 закрито);

Нерозкриті кримінальні правопорушення вказаної категорії було вчинено відносно громадян, які залишали свої транспортні засоби (мотоцикли та мопеди) без нагляду, що в свою чергу дозволяло правопорушникам безперешкодно заволодіти ними. В свою чергу здійснення їх розшуку ускладнює реєстрація в органах МРЕВ.

Пошуку транспортних засобів сприятиме встановлення в місцях виїзду з міста та основних транспортних вузлах засобів відеоспостереження, якість яких дозволятиме розпізнавати вказані транспортні засоби та встановлювати примети правопорушників.

- ст. 296 КК України – 1 (1 розкрито);

Дане кримінальне правопорушення знову ж таки як і нанесення тілесних ушкоджень громадян мало місце на території розважальних закладів міста.

Також, на території м. Олевськ вчинено 54 адміністративних правопорушення, з них, зокрема:

ст. 44 КУпАП (незаконне виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту) – 1;

Було вилученого марихуану у жителя м. Олевськ. Судом на правопорушника було накладено стягнення у вигляді громадських робіт.

Даний адміністративний протокол було направлено на розгляд адмінкомісії міста. На даний час рішення до Олевського відділення поліції не надішло.

ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство) – 3;

Вказані протоколи було направлено на розгляд Олевського районного суду та з яких по одному на правопорушника було накладено штраф та по 2 інших рішення до відділення поліції на даний час не надійшло.

ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сімʼї) – 1;

За вказаним фактом судом прийнято рішення про притягнення правопорушника до покарання у вигляді громадських робіт.

ст. 176 КУпАП (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) – 3;

На всіх правопорушників накладено стягнення у вигляді штрафу.

Адміністративні протоколи за ст. 152 КУпАП (Порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів) протягом вказаного періоду не складалися.

Адміністративні протоколи за ст. 156 КУпАП (Порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами) протягом вказаного періоду не складалися.

 

 

Начальник Олевського відділення поліції

Коростенського ВП ГУНП

в Житомирській області

майор поліціїВ.В. Чумак

 

Одним з прохань на комісії було здійснювати патрулювання міста поліцією у вихідні дні з 22.00 до 01.00 години. В ці години, особливо в літній період, вчиняється багато правопорушень і злочинів, тому потрібно відновити патрулювання.

В Олевському відділенні поліції не має ізолятора тимчасового утримання, точніше він був, але його «закрили» так як він знаходиться у підвальному приміщенні, що суперечить вимогам. Цю проблему ще будуть озвучувати на різного роду засіданнях.

 Останнім розглянули питання про стан дотримання вимог законодавства спеціалістами міської ради щодо розгляду звернень громадян. Так, за 6 місяців

на особистому прийомі у міського голови побувало 106 осіб, з них: чоловіків – 182, жінок – 150. За ІІ квартал 2016 року до Олевської міської ради надійшло звернень: індивідуальних – 612, колективних – 42. Як показує статистика, найбільшу кількість становлять звернення з земельних відносин – 307.

Детальніше далі.