Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Відзначення нової дати
Відзначення нової дати
Автор: Administrator   

Як відомо, Олевськ у цьому році відзначає 1300 років з часу заснування, що на 265 років старше за попередні дані. Такий "стрибок" у глибочінь віків базується на результатах археологічних розкопок, що проводяться тут з 2009 року та висновках вчених.


Підготовка до святкування Дня міста, як до всякої великої події, розпочалася набагато раніше визначеної дати - 26 травня. Тож із самого ранку на Соборній площі міста вже було гамірно: встановлювалися атракціони, займали визначені місця гості, встановлюючи свої намети з різноманітними виробами, готувалися до виходу заклади громадського харчування.

 


О 11-й годині, як і передбачалося планом заходів, у залі засідань міської ради почався круглий стіл за участю викладачів Житомирського державного університету ім. І.Франка, вчителів історії шкіл району, краєзнавців на тему походження назви міста Олевськ. І хоча ця тема піднімалася вже не раз, принаймні, на такому рівні, вона зазвучала вперше.

 


По закінченні дискусії у зал зайшли представники громадської організації "Гільдія медоварів України - виробників медових напоїв і оздоровчої бджолопродукції", міської і районної влади та місцеві бджолярі. На їхньому зібранні йшлося про перспективи розвитку галузі у контексті 43-го Міжнародного конгресу Апімондії-2013, що відбудеться в Україні.


О 15.00 год. на площі вирував Древлянський базар, де кожен міг вибрати собі будь-що до душі: працівники обласного Центру народної творчості пропонували вироби на будь-який смак від витинанок і картин до дерев'яного посуду; медовари - харчові і питні меди та різну бджолопродукцію; ковалі у вас на очах виготовляли хоч підкови, хоч троянди, а бажаючим давали змогу й самим спробувати себе у цій справі; любителям кумедного можна було сфотографуватися у ролі древлян, для чого на видному місці була встановлена заготовка (художник - В.М. Козловець). Поруч конкурс "живих скульптур" провела вчитель Олевської гімназії Валентина Наумович. Про торгівлю харчами і роботу атракціонів повторюватися не будемо.

 

 

 

 

 

 


О 16.00 до усіх, хто придбав святкову лотерею, звернулася тиражна комісія: розпочався розіграш лотереї. Члени комісії навмання запросили з вулиці чотирьох дітей, які й виймали по черзі виграшні квитки з барабана, що обертався. Усіх квитків було продано 300 штук, 40 з яких були виграшними. Виграші були якісні і дорогі, тож щасливчикам справді повезло, з чим їх і вітаємо. Тим же, хто обурювався, і продовжує поширювати нісенітниці на цю тему, радимо уважніше прочитати у тлумачному словнику роз'яснення слова "лотерея", і, як заохочувальний приз повідомляємо, що ніхто з міської ради, як і з тиражної комісії, на жаль, нічого не виграв.
Для зняття лотерейної напруги саме вчасно на сцену вийшов всесвітньо відомий творчий колектив - житомирська академічна хорова капела "Орея", володар восьми Гран-прі на міжнародних конкурсах та майже 30-ти перших місць (художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Олександр Вацек). Гарні мелодії у чудовому виконанні справжніх майстрів співу впродовж години не залишили байдужим нікого.

 

 

 


18.00 годин. На сцену піднімаються ведучі Олександр Рабош та Віталіна Сорока.
"…Древні прекрасні Олеси-Пущі над Убортю. Дубові Гаї Божественної краси понад високими сухими берегами Ріки. Висока, гарна, чисто-світла Мати-Земля…На Олевшині - Первозданний Дух і Лик Люду Олесів, Норов і Сила предків - олешан. На Олевшині - Мудрість віків, Віра предків, обряди, звичаї…Мова Тисячоліть!" - такими словами розпочинають вони святкове дійство, яке, закодоване з самого початку на струменях генетичної пам'яті наших предків-древлян, плавно переходить у вираження одного із прадавніх символів. …Старання автора ідеї Тамари Заруби - вийти на святкування 1300-ліття з часу заснування Олевська у древлянському вбранні були недаремними. Більше 50 дорослих, серед яких переважна більшість працівників дошкільних дитячих закладів міста, активних батьків та майже стільки ж вихованців дитсадків вийшли на площу у костюмах, щоб відтворити круг, який за древлянськими уявленнями представляв собою світобудову.

 

 

 


Два магічні кола, у які перешикувалися виконавці, зачарували не тільки олевчан, але й гостей міста.
Велика кількість дерев, квітів, трав у нашому краї стала основою виникнення ще одного древлянського символу - Дерева Життя. Це Небесна вись, життєва Скарбниця, це сама матінка Природа. А ще - хліб та сіль - найвищі святині наших предків. Ритуал цей зберігся й донині.
Тож всіх олевчан - наш великий древлянський Рід, а також дорогих почесних гостей - хлібом-сіллю на древлянському рушнику привітали учні Олевської гімназії під керівництвом Євгенії Гур'євої.
Урочисту частину свята розпочинає хор Олевського Свято-Миколаївського храму.
Звучать тропар, величальна покровителю нашого міста Святителю Миколаю та "Віват!" на честь почесних гостей.
На центральну доріжку виходять та піднімаються на сцену міський голова А.В. Повар, депутат Житомирської обласної ради А.М. Озерчук, голова РДА А.В. Дяченко, голова райради М.А. Харченко, голова Координаційної ради Асоціації малих міст України П.Г. Козирєв, директор проекту ЄС "Сталий міський розвиток" В.Д. Полтавець, Коростенський міський голова В.В. Москаленко, мер міста Гола Пристань А.П. Негра, керівник Житомирської археологічної експедиції Інституту археології НАНУ, кандидат історичних наук А.В. Петраускас, декан історичного факультету ЖДУ ім. І.Франка А.В. Шевчук, начальник управління культури і туризму ОДА Ю.Г. Градовський, викладач ЖДУ, професор, заслужений працівник культури України В.Ф. Шинкарук, член НСЖУ, поетеса О.А. Пилипчук, краєзнавець, журналіст із м. Горлівка І.Л. Шевченко, голова Гільдії медоварів України В.С. Барабаш, Гетьман МГО "Козацтво Запорозьке" маршал козацтва Д.І. Сагайдак, головний отаман Древлянського Міжрегіонального округу МГО КЗ генерал-полковник Л.В. Дем'янчук.

 

 

 


Після привітання міського голови А.Повара усім олевчанам та гостям міста з приводу ювілею, слово надається усім запрошеним на сцену, які, в свою чергу, отримують від міської ради на знак пошани пам'ятні подарунки та почесні грамоти. За багаторічну і плідну діяльність по створенню позитивного іміджу нашого міста , надання якісних послуг населенню грамотами та подарунками було відзначено директора ВАТ "Олевський хлібозавод" О.М. Ничипорука, директора ДП "Будпослуги" О.В. Омельчука, директора ОП Теплових мереж О.А. Панченка, лікаря-стоматолога С.І. Лисицького та приватного підприємця, власника порталу vit.ol В.О. Шейка.
Громадських активістів міста, найактивніших голів вуличних комітетів Н.І. Бідюк, Л.А. Кондратовець, А.М. Шусту, С.В. Полуніну, Л.Д. Дубік, А.М. Мініча, О.Д. Козловець та Л.Б. Рубанську відзначив депутат облради А.М. Озерчук. За значний внесок у розбудову Олевського куреня та активну позицію по відновленню історичних традицій відзнаки та посвідчення про підвищення у козацьких званнях з рук Гетьмана ГО КЗ Д.І. Сагайдака і головного отамана Древлянського МРО Л.В. Дем'янчука отримали отаман Олевського куреня осавул О.В. Омельчук, начштабу куреня осавул Ю.В. Халімончук, підосавул М.І. Пархомець, хорунжий В. Іщенко, С. Мельник, підхорунжий В. Рубанський, М. Атанов, В. Михайленко, А. Юськов, молоді козаки отримали чергові звання ройового.
Особливі слова подяки були висловлені працівникам виконкому та особисто міському голові м. Українка - місту-координатору проекту ЄС "Сталий міський розвиток". Зі привітальним словом-відповіддю виступив мер Українки П.Г. Козирєв та учасник координаційної ради АММУ у Олевську, член правління АММУ, міський голова м. Гола Пристань А.П. Негра.
По завершенні усіх привітань і нагороджень головний "хрещеник" свята, міський голова А.В. Повар, демонструючи притаманну поліщукам щедрість і гостинність, розділив для олевчан великий святковий коровай.
Після урочистої частини сцену зайняли артисти. Глядачі мали змогу насолодитися виступами відомих співаків та творчих колективів.
А на площі продовжувалися гуляння. Відпочиваючі вільно курсували поміж атракціонами і наметами, оглядали виставки, слухали чудове виконання інструментального ансамблю Олевської ДМШ "Фаворит", спілкувалися, розважалися і раділи.


О 22.30 небо заяскравіло різноманітними барвами - над Олевськом розгорівся святковий салют! І хоча після нього ще продовжувалися пісні і танці , феєричне дійство потрохи пішло на спад. Опустіла площа пізньої ночі, а на ранок, незважаючи на неділю, для декого, зокрема працівників бригади благоустрою знову почалися будні. З понеділка вони почалися у всіх, бо для того, щоб святкувати, потрібно багато працювати.


Ю. Халімончук
Фото В. Літвинко