Міський голова Олег Омельчук став учасником семінару «Кращі практики місцевого самоврядування у сфері співробітництва громад»
За сприяння Житомирської обласної ради 5 липня у Житомирі відбувся семінар з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування у сфері співробітництва громад: практичні результати і вигоди», організований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».
На семінарі були представники органів місцевого самоврядування з усієї області, в їх числі Олевський міський голова Омельчук О.В. та Тепеницький сільський голова Кайданович В.Й. Обговорили кращі практики, що стали переможцями минулорічного Всеукраїнського конкурсу.
Відкриваючи семінар, перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма зазначив, що в умовах децентралізації такі зустрічі є досить актуальними.
«На таких успішних практиках територіальні громади мають можливість дізнатися, що дає їм децентралізація, як можна залучати українські та європейські гранти для вирішення існуючих проблем. Приклади успішних практик є й на Житомирщині. Зокрема, Новоборівська територіальна громада, яка стала переможцем, презентує практику «Співробітництво громад в організації місцевої пожежної охорони». У м. Новограді-Волинському впроваджено практику енергозбереження у загальноосвітніх навчальних закладах», - наголосив Володимир Ширма.
Менеджер Програми Ради Європи Андрій Гук розповів, що в умовах обмеженого фінансування є дві можливості підвищити ефективність діяльності органів місцевого самоврядування та якість послуг для громадян: «це або об’єднання територіальних громад або співробітництво. Наприклад, декілька громад можуть утворити спільне комунальне підприємство, утримувати спільний транспорт або організувати спільний проект. У такий спосіб громади не лише зекономлять кошти, а й покращать якість надання послуг для населення».
Окрім Житомирщини, свої проекти представили представники органів місцевого самоврядування з Чернігівської, Львівської, Хмельницької областей.
Варто додати, що 8 червня оголошено старт конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування у 2016 році» за трьома напрямками: створення робочих місць і підвищення економічної спроможності органів місцевого самоврядування, співпраця територіальних громад та утворення центрів надання адміністративних послуг. До участі в конкурсі запрошуються органи місцевого самоврядування всіх рівнів: обласні, районні, міські, селищні та сільські ради.
З сайту Житомирської районної ради
|