ОЛЕВЧАНИ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ МІСТА
Свої іменини Олевськ знову святкував у травні. Згідно постанови ВРУ статус міста Олевськ отримав 22.05.2003 року. Два останні роки День міста святкували у липні разом із фестивалем чорниць. Перед тим, як перейти до «офіційного» хочеться сказати, що найбільше порадувала чудова погода: сонячна та тепла, що дуже важливо під час заходів під відкритим небом.
Розпочалося святкування 1304-ї річниці спортивно-культурними заходами під девізом «Ми одна велика родина», а як інакше, коли наше місто настільки багате щирими, працьовитими та талановитими жителями.
Як і наполягала ініціативна група, всі атракціони перенесли з Соборної площі до Будинку культури, на вулицю Княгині Ольги та розмістили у дворі Олевського професійного ліцею. І не прогадали. Площа була вільна від зайвого шуму, криків та музики. А на центральній площі гарно розмістилися виставки декоративно-прикладного мистецтва, конкурс дитячого малюнку на асфальті «Намалюємо карту міста» та дитяча лотерея, організація фотосесій за участі краєзнавчого музею та магазину «Конфетті».
З нового і гра Лазертаг. Це військово-спортивна гра з використанням сучасної електроніки і макетів реальної зброї на місцевості. Сучасний вид активного відпочинку для дорослих і дітей. Змагання відбувалися у районі вулиці Набережної, починаючи з 11.00 год. Участь у грі була безкоштовна.
Вперше провели парад вулиць «Вулиці й вулички рідного міста». Взятися за цю справу бажаючих було не багато. Серед учасників були і садочки міста. Переможцем стала вулиця 40 років Перемоги разом із ДНЗ №13 «Золотий ключик». Така назва вулиці сама говорить за себе, Перемоги.
Не оминули увагою шість іменників, які народилися в День міста – Вдовенко Дарина, Селіщев Артем, Хлань Максим, Рябой Оксана, Гавран Тетяна та начальник УП і СЗН Островська Ольга Григорівна. Найменшим подарували енциклопедію і м’яч, старшим – по 300 гривень. І це ще не все, 22 травня у сім'ї Осипчуків народився хлопчик Микола, батька якого вітали вже в кабінеті міського голови. Найменшому олевчанину подарували вишиванку. Родина Шинкарів – Микола Арсентійович та Юлія Вацлавівна святкували в цей день 40 років подружнього життя, рубінове весілля з чим їх теж привітали на сцені.
Буде що згадати і спортсменам - міський голова вручив новеньку спортивну форму з логотипом міста за 5 тисяч гривень команді борців Олевська. Трикратному чемпіону України, срібному призеру чемпіонату Європи, майстру спорту з вільної боротьби Богдану Попкову народний депутат України Попов І.В. вручив кошти на придбання національної та спортивної форми. А приватні підприємці Олександр Бабіченко, Петро і Василь Осипчуки вручили Богдану меценатську допомогу для поїздки на чемпіонат Європи в сумі більше 20 тисяч гривень.
Не можна не згадати переможців інтелектуальних конкурсів. Переможцями у конкурсі для старшокласників стали учні Олевської гімназії: «Лідер» (пропозиції щодо вирішення місцевих проблем) 1 місце – Ореховська Анжела, 2 місце - Казюк Христина; у конкурсі «Бренд» 1 місце – Луценко Єлізавета, 2 місце – Сарницький Володимир.
Цікавим виявися захід «Древлянка» за участі «древлянок», де саморобний човен-довбанка, якого виготовили за прототипом давньоруського човна, плавав річкою Уборть та возив охочих. А потім доцент інституту археології НАН України Анна Петраускене на ньому вирушила у двотижневу подорож до Вишгорода у рамках міжнародного проекту «Балтія-Причорноморя: матеріальна реконструкція торгівельних відносин». У підготовці реалізації проекту допомагав місцевий краєзнавець Юрій Халімончук.
Для всіх бажаючих в парку імені Гагаріна виступав духовий оркестр 30-ї окремої механізованої бригади із м. Новоград-Волинський.
Цього року увагу привертали школярі-волонтери, які проводили акцію «Лист солдату» – збирали кошти, речі, обереги солдатам АТО. Завдяки небайдужим вдалося зібрати 4779 гривень.
Закінчували свято професійні ді-джеї, резиденти відомого житомирського клубу «Каньйон» DJ Vados та DJ Helg.
на фото: ІМЕНИННИКИ
на фото: переможці конкурсів "Лідер" і "Бренд"
|