Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Житомирська ОДА перейменувала вулиці в Олевську
Житомирська ОДА перейменувала вулиці в Олевську
Автор: Content manager   

Голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський підписав розпорядження, яким змінив назви вулиць в районних центрах, зокрема і в Олевську.

«20 травня я підписав розпорядження про перейменування 796 вулиць у 223 населених пунктах Житомирщини. Я дослухався рекомендацій обласної комісії  з топоніміки та позиції громадськості. Звертаю увагу місцевої влади на посилення роз’яснювальної роботи щодо нових проукраїнських назв. Це наша спільна відповідальність – виконати закон про декомунізацію. Також закликаю не гаяти часу в питанні демонтажу пам’ятників і анотаційних дощок», – сказав голова облдержадміністрації Сергій Машковський.

Крім цього,  документ передбачає виділення у місцевих бюджетах коштів на виготовлення та встановлення табличок з назвами вулиць і нумерацією будинків та їх встановлення. Олевська міська рада вже займається цим питанням. Нові таблички отримають два номери на початку, в середині та в кінці вулиці.

З самого початку декомунізація наробила в Олевську чимало галасу. Будь-які розмови на цю тему закінчувалися здебільшого суперечками. І обласне рішення не стало виключенням, адже вулицю Жовтневу перейменували на Ремболовича, Зої Космодем'янської – Миколи Сингаївського, Суворова – Олександра Олеся, Іскра – Олени Пчілки. Перейменували  і вулицю Петровського, яка змінила назву у 2011 році на Олексія Опанасюка. Чомусь перейменували лише 2-й пров. Московський на пров. Євгена Концевича. А вулиця Московська? А звідки взялася вулиця Радянська? Загалом на Житомирщині у рамках другого етапу декомунізації перейменували понад 800 вулиць. Зокрема, це стосується вулиць, де місцева громадськість не змогла визначитися із назвою або ж вирішила залишити стару назву без змін. Таким вулицям було повернено або історичну назву (яка існувала ще до комунізації), або надано нову – відповідно до пропозицій краєзнавців та істориків – пояснюють в області.

Комісія міської ради пропонувала перейменувати вулицю Жовтневу на Осінню, Суворова на Симона Петлюри, Московську на Спасо-Преображенську. Нову назву вулиці Іскра на Затишну придумали жителі, а звернення перейменувати вулицю Зої Космодем'янської на Свято-Воздвиженську написали прихожани костелу. Тоді жителі відстояли бажання не перейменовувати вулиці, але, як бачимо, не надовго. Частина вулиць таки змінила свої назви рішенням міської ради: колишня Комсомольська стала Калинова, Чапаєва – Олевської республіки, І пров. Чапаєва – вулиця Устима Кармелюка, Островського – Гетьмана Сагайдачного, Радгоспна – Валерія Лобановського, Кузнєцова – Григорія Сковороди, Федорова – Хмелівську, Енгельса – Олексія Береста, Щорса – Січових Стрільців, Коцюбинського – Михайла Коцюбинського.

 

Житомирська ОДА

м. Олевськ

вул. Жовтнева

вул. Ремболовича (полковник Армії УНР)

 

вул. Космодем’янської

вул. Миколи Сингаївського

 

вул. Радянська

вул. Василя Юхимовича

 

вул. Суворова

вул. Олександра Олеся

 

вул. Іскри

вул. Олени Пчілки

 

вул. Петровського

вул. Олексія Макаренка (художник)

 

пров.2-й Московський

пров. Євгена Концевича

 

 

вул. Калинова

Олевська міська рада змінила назви вулиць рішенням сесії

 

 

вул. Комсомольська

 

 

пров. Комсомольський

пров. Калиновий

 

вул. Чапаєва

вул. Олевської Республіки

 

вул. Островського

вул. Гетьмана Сагайдачного

 

вул. Радгоспна

вул. Валерія Лобановського

 

вул. Кузнєцова

вул. Григорія Сковороди

 

вул. Федорова

вул. Хмелівська

 

вул. Енгельса

вул. Олексія Береста

 

вул. Щорса

вул. Січових Стрільців

 

пров. Щорса

пров. Січових Стрільців

 

1-й пров. Щорса

1-й пров. Січових Стрільців

 

1-й пров. Чапаєва

вул. Устима Кармелюка

 

2-й пров. Чапаєва

пров. Олевської Республіки