Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА УТВОРЕННЯ ОЛЕВСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ
ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА УТВОРЕННЯ ОЛЕВСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ
Автор: Content manager   

ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА УТВОРЕННЯ

ОЛЕВСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ

На історичну, по-правді кажучи, дев’яту позачергову сесію міської ради сьомого скликання, де розглядалося питання про добровільне об’єднання територіальних громад Олевського району із 26 депутатів з’явилось 22.

Завітали на засідання сесії і депутат облради Ніколайчук О.В., заступник голови райради Ковальчук О.С., радник голови РДА з питань децентралізації Повар А.В., заступник начальника управління фінансів РДА по доходах Пекарський П.Л. та Тепеницький сільський голова, голова Асоціації сільських голів Кайданович В.Й.

Довго дискутували на цю тему, бо згадати є що. Олевська об’єднана громада могла з’явитися ще у 2015 році. Депутати міської ради шостого скликання ініціювали добровільне об’єднання з іншими територіальними громадами району в одну, але чомусь в останній момент ті передумали, і рішення так і не набуло законної сили. Депутати запитали і особисту думку міського голови Олега Омельчука з приводу об’єднання, на що він відповів «Я підтримую реформи, які ініціював президент. І ці реформи нам рекомендує Євросоюз. Це цивілізовані реформи, які пройшла Германія, Польща. Моє бачення – треба об’єднуватися, треба робити реформу. Так, є багато запитань до цього всього, але запитання є в будь-якій справі. А що стосується управління, то якби ми у 2015 році йшли так як вісім територіальних громад, які об’єдналися в Житомирській області, вони зіштовхнулися з більшою кількістю проблем, які за цей час вдалося відкоригувати. Об’єднана територіальна громада матиме статус обласного значення, тобто в управлінні буде своя освіта, первинна медицина… Що стосується Олевська та його розвитку, на мою думку, він зажатий  в межах території. Згідно нового Генерального плану місто отримає додаткових 500 га землі, але вони, в більшості, є спірними територіями і місто ними не скористається… Кабмін і президент декларує, що нададуть добро, щоб землями за межами населених пунктів розпоряджатимуться громади самостійно – це буде великий плюс. Багато залежить і від того як буде написано Соціально-економічний план розвитку громади, як він втілюватиметься в життя».

До складу Олевської об’єднаної громади увійшли смт. Дружба, смт. Діброва Дружбівської селищної ради, смт Новоозерянка, с. Озеряни, с. Рудня-Озерянська Новоозерянської селищної ради, с. Калинівка, с. Ліски, с. Бацеве Калинівської сільської ради, с. Жубровичі Жубровицької сільської ради, с. Журжевичі, с. Рудня Журжевицької сільської ради, с. Замисловичі, с. Рудня-Замисловицька, с. Устинівка, с. Шебедиха Замисловицької сільської ради, с. Зольня, с. Ковалівка, с. Сердюки Зольнянської сільської ради, с. Зубковичі Зубковицької сільської ради, с.Кам’янка, с.Лісове Кам’янської сільської ради, с. Кишин, с. Забороче, с. Болярка, с-ще Лугове Кишинської сільської ради, с. Покровське, с. Михайлівка, с. Млинок, с. Будки Покровської сільської ради, с. Копище, с. Майдан-Копищенський Копищенської сільської ради, с. Лопатичі Лопатицької сільської ради, с. Майдан, с. Джерело, с. Сарнівка Майданської сільської ради, с. Рудня-Бистра, с. Корощино, с. Варварівка, с-ще Сновидовичі Руднє-Бистрянської сільської ради, с. Стовпинка, с. Держанівка  Стовпинської сільської ради, с. Сущани, с. Андріївка Сущанської сільської ради, с. Тепениця, с. Артинськ, с. Обище, с. Соснівка, с. Хмелівка Тепеницької сільської ради, с. Хочине, с. Рудня-Хочинська, с. Перга, с. Рудня-Перганська Хочинської сільської ради, с. Юрово Юрівської сільської ради в Олевську міську територіальну громаду з центром у місті Олевськ.

Проти даного рішення проголосував депутат від БПП Шапіро Є.Г., а «утримались»депутати від БПП Шапіро Г.А. та від ВО Батьківщина Коц В.В.

Іншу територіальну громаду в Олевському районі утворили три населені пункти: с. Білокоровичі, смт Нові Білокоровичі, Бучмани. А Радовель відмовився приєднуватися до Олевська або Білокорович і надалі планує існувати як окрема громада.

На питання «Чи є у процесі реалізації реформи негатив?» прозвучала відповідь, що в нас не має доріг і це негатив, а в майбутньому це буде головний біль всієї громади. Хоча і зараз він є. Якщо рішення не пройде ми не матиме державної підтримки, щоб «підтягнути» інфраструктуру. 

Кошти об’єднаної громади будуть розподілятися з урахуванням кількості населення, території, віддаленості від центру, але з врахуванням конкретного внеску кожного населеного пункту в бюджет громади.