Головна Новини Олевська міська рада В Олевську відзначили 30-у річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС
В Олевську відзначили 30-у річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС

Чорнобиль не знає ні відстані, ні кордонів. Пройшло 30 років з того моменту, як у нерівний бій з ядерною стихією вступили чоловіки й жінки, чий подвиг назавжди увійшов до літопису мужності та патріотизму українського народу. З того часу в світі існує зловісний вимір: до і після Чорнобиля. Після 26 квітня 1986 року людство втратило ілюзію власної безпеки. Однак Україна зуміла вистояти і цю війну.

Всі 25 ліквідаторів аварії на ЧАЕС міста Олевськ були запрошені до міської ради. Зі словами подяки за їх подвиг, який не має строку давності і вимагає пам’яті та поваги, до них звернулись міський голова Олег Васильович Омельчук та секретар ради Наталія Іванівна Біленець. На зустрічі ліквідатори катастрофи на ЧАЕС у своїх виступах наголошували на тому, що держава мала би більше уваги приділяти проблемам чорнобильців, особливо у медичному забезпечені. До відзначення 30-річчя з дня аварії на ЧАЕС міська рада виділила допомогу по 400 гривень кожному.

Щоб згадати та помолитися за тих, чию душу навіки забрало чорнобильське полум’я, олевчани прийшли до Свято-Миколаївської церкви та приєднались до поминальної панахиди.

Для приборкання радіації було залучено сотні тисяч різних спеціалістів, військовослужбовців, пожежників, міліціонерів, енергетиків, будівельників, серед яких були і мешканці Олевського району.  Про це говорили у  своїх виступах на заході з нагоди 30-ти річчя трагедії в РБК голова РДА Невмержицький В.І., заступник голови райради Ковальчук О.С., помічник народного депутата В.Ю. Арешонкова Черних В.С. та заступник голови РДА з чорнобильських питань тих років Бабич В.М.

Про поїздку в зону відчуження розповів Ковальчук О.С. «На минулому тижні мені вдалося разом з делегацією ліквідаторів аварії на ЧАЕС побувати там, і в місті енергетиків Чорнобиль, і в місті Прип’яті, і біля четвертого енергоблоку, і біля об’єкта укриття, який там будується. Скажімо, враження від цієї поїздки передати словами не можна. Можна сказати лише одне, щоб кожен з нас, живучи на цій землі, зробив усе можливе, щоб після нас не лишилися мертві міста і села. Мабуть, ті журавлі, які зображення на сцені дають надію на те, що нам вистачить волі і сил для цього».

За поданням народного депутата Арешонкова В.Ю були представлені до нагороди за заслуги перед українським народом та почесними грамотами Олевських районної ради та РДА були нагороджені ліквідатори Олевщини та члени їх сімей.

...Відлуння аварії на ЧАЕС стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.