Головна Новини Олевська міська рада IV міжнародний науково-практичний семінар
IV міжнародний науково-практичний семінар

IV міжнародний науково-практичний семінар

"Експериментальна археологія:

Стародавня металургія та металообробка"

17-21 травня 2012 р. м.Олевськ

Інститут археології Національної Академії наук України з 2009 року проводить щорічні міжнародні науково-практичні семінари з експериментальної археології, яка становить цікавий та перспективний напрямок розвитку вітчизняної та світової науки.
В 2012 р. в м.Олевськ Житомирської обл. планується проведення чергового міжнародного наукового зібрання, присвяченого питанням стародавньої металургії та металообробки, в якому братимуть участь науковці з Росії, Білорусії, Латвії, Грузії, Польщі, Чехії та інших європейських країн, в яких ведуться розробки даної проблематики.
В рамках роботи наукового зібрання можна виділяти два головних напрямки: теоретичні доповіді та натурне моделювання стародавніх процесів. В рамках першого напрямку будуть обговорюватись проблеми дослідження та реконструкції археологічних металургійних та ковальських комплексів, розглядатимуться теоретичні проблеми експериментального відтворення металургійних процесів. В рамках другого напрямку буде представлено натурне моделювання випалення деревного вугілля старовинними способами, проведення сиродутного способу отримання заліза (зведення сиродутного горна, агломерація болотної руди, варка заліза та проковка залізної криці). Окремий напрямок буде представлено фахівцями ковальської справи: виготовлення пакетованого металу; ковка залізних цвяхів; виготовлення експериментальних зразків давньоруської холодної зброї. Спеціалісти з кольорової металургії продемонструють виготовлення литих ювелірних прикрас та технологію виготовлення потрійних витих браслетів.