Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2021
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада IV міжнародний науково-практичний семінар
IV міжнародний науково-практичний семінар
Автор: Administrator   

IV міжнародний науково-практичний семінар

"Експериментальна археологія:

Стародавня металургія та металообробка"

17-21 травня 2012 р. м.Олевськ

 

 

 

 

Інститут археології Національної Академії наук України з 2009 року проводить щорічні міжнародні науково-практичні семінари з експериментальної археології, яка становить цікавий та перспективний напрямок розвитку вітчизняної та світової науки.
В 2012 р. в м.Олевськ Житомирської обл. планується проведення чергового міжнародного наукового зібрання, присвяченого питанням стародавньої металургії та металообробки, в якому братимуть участь науковці з Росії, Білорусії, Латвії, Грузії, Польщі, Чехії та інших європейських країн, в яких ведуться розробки даної проблематики.
В рамках роботи наукового зібрання можна виділяти два головних напрямки: теоретичні доповіді та натурне моделювання стародавніх процесів. В рамках першого напрямку будуть обговорюватись проблеми дослідження та реконструкції археологічних металургійних та ковальських комплексів, розглядатимуться теоретичні проблеми експериментального відтворення металургійних процесів. В рамках другого напрямку буде представлено натурне моделювання випалення деревного вугілля старовинними способами, проведення сиродутного способу отримання заліза (зведення сиродутного горна, агломерація болотної руди, варка заліза та проковка залізної криці). Окремий напрямок буде представлено фахівцями ковальської справи: виготовлення пакетованого металу; ковка залізних цвяхів; виготовлення експериментальних зразків давньоруської холодної зброї. Спеціалісти з кольорової металургії продемонструють виготовлення литих ювелірних прикрас та технологію виготовлення потрійних витих браслетів.