Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада День міста
День міста
Автор: Content manager   

На сайті Олевської міської ради розміщена Програма святкування Дня міста. Ми вирішили дізнатися детальніше про запропоновані заходи у міського голови О.В. Омельчука.

-          Олеже Васильовичу, яка головна ідея (або концепція) свята?

-          Якщо ви помітили, ми хочемо повернути традицію проведення свята у травні, як це записано у Статуті територіальної громади, напередодні надання Олевську статусу міста. Програму розробляла ініціативна група, яка збиралася декілька разів саме з приводу обґрунтування концепції святкування дня народження нашого міста. Після дискусій ми сформулювали ідею, відштовхуючись від декількох позицій. Перша: місто – це люди. І маленькі олевчани, які відвідують дитсадки, і учні загальноосвітніх навчальних закладів, яких теж розділяють за віком: початкова ланка, середня і старша; працююча молодь міста – люди у межах 25-35 років; доросле населення, люди літнього віку, люди з особливими потребами і т.д.

Тож, на святі повинна бути забезпечена участь усіх перерахованих категорій. Для всіх треба створити умови для відпочинку та можливості  активної участі у святкуванні.  Звідси й девіз свята – «Ми одна велика родина».  Друга позиція тісно переплітається з першою, і, на мою думку, вона найважливіша, і я за це вдячний ініціативній групі, яка наполягала на тому, щоб відмовитися від двох традиційних речей, без яких не обходиться  жодне масове свято в Олевську. Це – відмова від торгівлі алкоголем у всіх місцях проведення свята. Якщо ми хочемо, щоб свято по-справжньому стало родинним, то мусимо відмовитисявід «гарячих» напоїв. У нас достатньо місць, де можна пообідати і повечеряти і попити, тож центр міста, де перебуватимуть батьки з дітьми і який повинен стати своєрідним мистецьким простором, може обійтися і без цього. І ще одне – останніми роками під час святкування площа перетворюється на один великий атракціон. Ми думаємо, що попри те, що такі речі необхідні, для них варто знайти інше місце, недалеко від центру. Третя позиція полягає в тому, що варто задіяти у першу чергу всі місцеві культурні та спортивні  «сили», які можуть забезпечити змістовне наповнення свята, але й без гостей не обійтися, і, насамперед, залучити тих, хто ще не бував в Олевську і можуть запропонувати щось нове.  Четверта позиція полягає в тому, що наші люди – це найголовніше наше багатство. Олевчанам, як і більшості українців, сьогодні дуже нелегко. Але навіть у скрутні часи люди ніколи не відмовляються від свят. А у  нас є і талановиті, і творчі, і робочі, і креативні, у нас є багата місцева історія, про яку ми не завжди пам’ятаємо, є люди, які будували і творили добру славу нашого міста. Саме тому ми пропонуємо провести Парад вулиць. Ми просимо олевчан продемонструвати свою вулицю на центральній площі міста. Розказати про людей, які там живуть, і  їхні здобутки й таланти, запропонувати свою міні-програму для всіх учасників свята. Я думаю, що для багатьох олевчан знайомство з усіма вулицями міста на площі, може стати

приємним відкриттям. Звичайно, тут не обійтись без депутатів міської ради, членів виконкому, працівників міської ради і вуличних комітетів.

Отже, у концентрованому вигляді ідея така: «Якщо я люблю своє місто, якщо пишаюсь своєю історією, якщо хочу дізнатися про місто і його жителів більше, якщо мені створюють для цього комфортні умови, коли я можу відпочити у цей день усією родиною, якщо мені пропонують щось нове, якщо я можу проявити свої здібності і стати учасником конкурсів та змагань і отримати премію або подарунок, я обов’язково прийду на свято!».

-          Що нового пропонуватимуть олевчанам на святі?

-          По-перше, -  лазертаг. Лазертаг – це військово-спортивна гра з використанням сучасної електроніки і макетів реальної зброї на місцевості.  Це сучасний вид активного відпочинку для дорослих і дітей. До нас приїжджають гості з Києва, які мають спеціальне обладнання, проводять відповідний інструктаж і пропонують сценарій гри. Одночасно можуть грати від 2-х до 5-ти команд. Вони можуть бути з числа дорослих, дітей або змішані. Змагання відбуватимуться у районі вулиці Набережної, починаючи з 11.00 год. Участь у грі – безкоштовна.

По-друге, ми пропонуємо родинний автоКВЕСТ «Я люблю своє місто». Цей вид відпочинку для окремих олевчан вже знайомий. Гру пропонували у 2007 та 2011 році. Учасникам дуже сподобалось. Тож цього року ми знову пропонуємо родинний відпочинок. Якщо ви вважаєте, що знаєте все про наше місто або хочете дізнатися більше, вмієте розгадувати ребуси і готові  виконувати різноманітні завдання, отримуйте зашифрований маршрутний лист, розгадайте його, відвідайте всі контрольні пункти і отримаєте подарунки та призи від організаторів свята. Але подарунки ніщо у порівнянні із задоволенням, яке ви отримаєте. Головне, що вся сім’я може взяти участь і разом відпочити. Гра триватиме у першій половині дня: з 10-11 год. до 13-14.00. Заявки на участь можна залишати у міській раді. Контактна особа Ю.Г. Русин, тел.:0674034055

Міській раді дуже важливо спілкуватися з якомога більшою кількістю мешканців міста, у т.ч. засобами творчості. Саме тому ми пропонуємо у цьогорічному святі – конкурс відеороликів «Олевськ очима городян». Вік учасників необмежений. Це може бути індивідуальна або колективна робота. Положення про конкурс розміщено на сайті міської ради та Олевському порталі. Бюджетом свята передбачені премії за кращі роботи, які визначатиме журі.

Заявки на участь приймає у міській раді контактна особа Н.С. Дрозд, тел.:0987246807

-          Добре, що у вищезазначених заходах можуть брати участь і дорослі, і діти. А чи передбачені окремі заходи для дітей?

-          Хочу нагадати, що девіз свята – «Ми одна велика родина», тож нам важливо, щоб олевчани відпочивали родинами. Щоб для кожного знайшлося на святі щось цікаве. Тож з 10.00 год. до 13.00 міський парк ім. Гагаріна стане місце відпочинку найменших мешканців Олевська. Для них та їхніх батьків будуть організовані змагання, ігри, виставки працівниками дошкільних навчальних закладів міста.

Окрему програму змагань ми пропонуємо старшокласникам. З 17.00 до 19.00 год. вони зможуть запропонувати власні проекти:

-          на кращу пропозицію «Бренд міста»;

-          на кращу пропозицію вирішення однієї з місцевих проблем;

-          конкурс для юних архітекторів «Дизайнер XXI століття». Конкурс відбудеться на вулиці Княгині Ольги та на подвір’ї ліцею.

Крім того, старшокласники можуть продемонструвати свої таланти у сучасному мистецтві – створенні інсталяцій з пластикових пляшок. За призові місця у цих конкурсах передбачені премії. Кожен може заробити кошти власним розумом та цікавими ідеями. Увечері для старшокласників та молоді міста на площі буде організована дискотека професійним ді-джеєм з елементами лазерного шоу. Це також ми робимо вперше.

-          Чи планується проведення мистецьких акцій і якими силами?

-          Обов’язково, адже без цього взагалі не обходиться жодне свято. Хочу повторити, що цього року ми не будемо розміщувати атракціони на центральній площі Олевська. Натомість тут буде створено своєрідний арт-простір. Під керівництвом працівників ЦХЕТУМу та Центральної районної бібліотеки планується представлення виробів декоративно-прикладного мистецтва, виготовлених дорослими та юними олевчанами. Одночасно вони проводитимуть майстер-класи та виставки-продажі.

Під керівництвом викладачів музичної школи готується пісенна дитяча програма. Покажуть своє мистецтво й танцюристи.

В цьому році ми також хочемо повернути дещо вже забутий конкурс «Олевчанка чарівна», який традиційно проводився у День міста. Тільки в цьому році ми змінюємо формат конкурсу, і це буде не одна група дівчаток, а три – з кожного загальноосвітнього навчального закладу міста по одній (всього 36 учасниць). Виступатимуть й дорослі учасники художньої самодіяльності.

Велику надію ми покладаємо на активність депутатів міської ради, членів виконкому, вуличних комітетів та активних городян на представлення на Соборній площі своїх вулиць – у програмі свята – парад «Вулиці й вулички рідного міста». У цьому заході кожен має можливість представити свою вулицю (форма представлення довільна – виставка фотографій, виготовлення буклетів (флаєрів) про історію своєї вулиці, виставка різноманітних виробів, колекцій, художньої творчості. Нарешті, господині можуть продемонструвати своє кулінарне мистецтво. Кожен має можливість продемонструвати любов до своєї вулиці, до рідного міста.

-          Чи  плануються заходи для любителів спорту?

-          Так, це з розряду традиційних заходів. Підготовлена програма не тільки для любителів спорту, але й для тих, хто дотримується здорового способу життя. Всіх їх чекатимуть на стадіоні.

-          А які ще традиційні заходи проводитимуться?

 

-          Ми маємо намір привітати олевчан, які народилися 21 травня. Для цього треба наперед подати інформацію до міської ради. Із задоволенням привітаємо молодят, які одружуватимуться цього дня, усіх, хто святкуватиме будь-яку ювілейну дату, що стосується родини. Ще раз повторюю – для цього необхідно надати відповідну інформацію.