Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Інформація
Інформація
Автор: Content manager   

Інформаційна  кампанія  Дня міста

На сайті Олевської міської ради розміщена Програма святкування Дня міста. Ми вирішили дізнатися детальніше про запропоновані заходи у міського голови О.В. Омельчука.

-          Олеже Васильовичу, яка головна ідея (або концепція) свята?

-          Якщо ви помітили, ми хочемо повернути традицію проведення свята у травні, як це записано у Статуті територіальної громади, напередодні надання Олевську статусу міста. Програму розробляла ініціативна група, яка збиралася декілька разів саме з приводу обґрунтування концепції святкування дня народження нашого міста. Після дискусій ми сформулювали ідею, відштовхуючись від декількох позицій. Перша: місто – це люди. І маленькі олевчани, які відвідують дитсадки, і учні загальноосвітніх навчальних закладів, яких теж розділяють за віком: початкова ланка, середня і старша; працююча молодь міста – люди у межах 25-35 років; доросле населення, люди літнього віку, люди з особливими потребами і т.д.

Тож, на святі повинна бути забезпечена участь усіх перерахованих категорій. Для всіх треба створити умови для відпочинку та можливості  активної участі у святкуванні.  Звідси й девіз свята – «Ми одна велика родина».  Друга позиція тісно переплітається з першою, і, на мою думку, вона найважливіша, і я за це вдячний ініціативній групі, яка наполягала на тому, щоб відмовитися від двох традиційних речей, без яких не обходиться  жодне масове свято в Олевську. Це – відмова від торгівлі алкоголем у всіх місцях проведення свята. Якщо ми хочемо, щоб свято по-справжньому стало родинним, то мусимо відмовитисявід «гарячих» напоїв. У нас достатньо місць, де можна пообідати і повечеряти і попити, тож центр міста, де перебуватимуть батьки з дітьми і який повинен стати своєрідним мистецьким простором, може обійтися і без цього. І ще одне – останніми роками під час святкування площа перетворюється на один великий атракціон. Ми думаємо, що попри те, що такі речі необхідні, для них варто знайти інше місце, недалеко від центру. Третя позиція полягає в тому, що варто задіяти у першу чергу всі місцеві культурні та спортивні  «сили», які можуть забезпечити змістовне наповнення свята, але й без гостей не обійтися, і, насамперед, залучити тих, хто ще не бував в Олевську і можуть запропонувати щось нове.  Четверта позиція полягає в тому, що наші люди – це найголовніше наше багатство. Олевчанам, як і більшості українців, сьогодні дуже нелегко. Але навіть у скрутні часи люди ніколи не відмовляються від свят. А у  нас є і талановиті, і творчі, і робочі, і креативні, у нас є багата місцева історія, про яку ми не завжди пам’ятаємо, є люди, які будували і творили добру славу нашого міста. Саме тому ми пропонуємо провести Парад вулиць. Ми просимо олевчан продемонструвати свою вулицю на центральній площі міста. Розказати про людей, які там живуть, і  їхні здобутки й таланти, запропонувати свою міні-програму для всіх учасників свята. Я думаю, що для багатьох олевчан знайомство з усіма вулицями міста на площі, може стати

приємним відкриттям. Звичайно, тут не обійтись без депутатів міської ради, членів виконкому, працівників міської ради і вуличних комітетів.

Отже, у концентрованому вигляді ідея така: «Якщо я люблю своє місто, якщо пишаюсь своєю історією, якщо хочу дізнатися про місто і його жителів більше, якщо мені створюють для цього комфортні умови, коли я можу відпочити у цей день усією родиною, якщо мені пропонують щось нове, якщо я можу проявити свої здібності і стати учасником конкурсів та змагань і отримати премію або подарунок, я обов’язково прийду на свято!».

 

 Наступного разу ми розкажемо детальніше про всі запропоновані заходи.