Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Експерти перевірили стан центрального мосту через річку Уборть
Експерти перевірили стан центрального мосту через річку Уборть
Автор: Content manager   

Експерти перевірили стан центрального мосту через річку Уборть

Міст через річку Уборть з’єднує дві, майже однакові, частини міста Олевськ. Довжина мосту складає 67,79 м, ширина – 11,5 м. Велика кількість техніки, в тому числі багатотонних машин, які щодня проходить через нього не лише руйнують дорожнє полотно, а й створюють перевантаження, яке спричиняє руйнування і пошкоджень опор і плит перекриття.

Це стало підставою для замовлення міською радою технічного звіту (експертизи)

оцінювання і прогнозування технічного стану споруди, визначення відповідності її елементів до вимог нормативних документів, встановлення можливості безпечного перепуску транспортних засобів та режиму їх руху по мосту, а також з метою розробки рекомендацій з ремонту виявлення дефектів і пошкоджень та забезпечення надійності мосту через річку Уборть в м.Олевськ.

Натурне обстеження, обміри, інструментальна зйомка та технічний огляд виконувалися у березні 2016 року. Обстеженням передбачалось провести візуальний огляд споруди в цілому, виявлення слабких місць, дефектів і пошкоджень, що впливають на вантажопідйомність, довговічність та надійність конструкцій, теоретичний аналіз їх важливості і, на другому етапі, детальні виміри, інструментальне дослідження та дослідження за допомогою вимірювальних приладів.

За результатами обстеження споруди було встановлено, що за багаторічний термін експлуатації мосту при збільшенні тимчасового рухомого навантаження, невдалих проектних розробок (накладні тротуарні блоки), невдалих проектних рішень (відведення води з проїзної частини через поверхню тротуарних блоків, недосконалість конструкції мостового полотна, постійне зволоження та протікання води) та під дією факторів навколишнього середовища в несучих елементах прогонової будови виникли дефекти, які призводять до зниження довговічності балок, що при подальшому розвитку призведе до руйнування балок та виникнення аварійної ситуації (замокання поверхні, руйнування торців балок, руйнування захисного шару бетону балок з оголенням арматури, сколи бетону по нижній полиці).

Отримані дані дозволяють виконати оцінку та прогнозування технічного стану мосту, а також призначити необхідні заходи щодо забезпечення надійного стану споруди.

Залишковий ресурс мосту  (прогноз терміну безаварійної експлуатації) з урахуванням фактичного технічного стану основних елементів на час обстеження, який визначено з рівняння деградації елементів складає 14 років. Радує той факт, що він не аварійний, однак в такому ритмі зможе «працювати» лише 14 років.

Споруда потребує проведення обстеження за спеціальним графіком та виконання капітального ремонту, який може бути виконаний за спеціально розробленим графіком.

Орієнтовна вартість ремонту становить 6,5 млн гривень. Олевська міська рада звернеться до керівництва області, Служби автомобільних доріг України з проханням про допомогу у капітальному ремонті мосту.