Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Як отримати та оформити земельну ділянку?
Як отримати та оформити земельну ділянку?
Автор: Content manager   

Як отримати та оформити земельну ділянку?Центр надання адміністративних послуг отримує велику кількість звернень громадян щодо отримання та оформлення земельної ділянки відповідно до чинного законодавства. Враховуючи значну цікавість щодо даної теми,  пропонуємо Вам ознайомитися з порядком  безоплатної передачі земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель у власність.

Зверніть увагу! Відповідно до ст. 38 Земельного кодексу України земельні ділянки з цільовим призначенням «для громадської та житлової забудови» можуть надаватися лише в межах населеного пункту.

Статтею 121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для:

будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

у селах у розмірі не більше 0,25 гектара;

у селищах у розмірі не більше 0,15 гектара;

в містах у розмірах не більше 0,10 гектара.

для будівництва індивідуальних гаражів не більше 0,01 га

Безоплатна передача земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на практиці відбувається за порядком, який визначений ст. 118 Земельного кодексу України на підставі технічних матеріалів, які підтверджують розмір земельної ділянки, яка перебуває є користуванні, або за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки, якщо вона передається із земель запасу.

            Так, для отримання безоплатно у власність земельної ділянки для будівництва із земель запасу необхідно:

          КРОК 1. Подати клопотання (заяву) доміської(сільської, селищної) ради із зазначенням:

бажаних розмірів земельної ділянки, що не перевищують норми безоплатної передачі,

цільового призначення земельної ділянки (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд);

         КРОК 2. Міська(сільська, селищна) рада розглядає клопотання та приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмовляє у задоволенні клопотання;

 Зверніть увагу!

 

Міська (сільська, селищна) рада зобов’язана розглянути клопотання та прийняти рішення по ньому у термін 1 місяць.

 

 

 Майте на увазі! Відмова у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки має бути мотивованою.

КРОК 3. Отримавши дозвіл від міської (сільської, селищної) ради, необхідно для розроблення землевпорядної документації на земельну ділянку звернутися до землевпорядної організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт (на даний час в Олевському районі діють: ПП «Андвол», ТОВ «Геозвягель+», «Експрес-сервіс»).

            КРОК 4. Землевпорядна організація розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та здійснює його погодження у необхідних органах. Дана послуга платна.

            КРОК 5. Внесення інформації до бази даних Державного земельного кадастру (державна реєстрація земельної  ділянки з присвоєнням кадастрового номера, видача витягу з ДЗК).

Зверніть увагу! Вищезгадана послуга здійснюється тільки в Центрі наданні адміністративних послуг кадастровим реєстратором на протязі  14 календарних днів.

            КРОК 6. Міська (сільська, селищна)  рада приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

            КРОК 7. Реєстраційна служба Олевського управління юстиції  на основі рішення міської (сільської, селищної)  ради видає свідоцтво на право власності. Послуга платна.

          ВАРТО ЗНАТИ!  Виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  учасникам бойових дій надаються, серед інших,  такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Олевська районна рада