Головна Новини Олевська міська рада Поліцейські охороняють громадський порядок в місті
Поліцейські охороняють громадський порядок в місті

З 8 квітня місто Олевськ цілодобово патрулює рота поліції особливого призначення ГУ Національної поліції в Житомирській області.

Поява на вулицях міста працівників поліції в чорній уніформі та червоних беретах наводить на думку, що в місті «ЧП», розшукують злочинця або шукають скупників бурштину. Насправді приводу для хвилювань не має, вони з’явилися в Олевську на прохання міської ради. Їх головне завдання забезпечити охорону громадського порядку та публічну безпеку. Вдалося побували на одному з таких патрулювань за участі старшого сержанта поліції Олександра Міненка та сержанта поліції Сергія Лакіна. У розмові жартують, що з «кіношними копами» не мають нічого спільного  заодно зізнаються, що схожими на них бути не хочуть. А сцен з «кіно» вистачає без того. Зазвичай місто патрулюють по двоє. На фото зафіксовані моменти роботи сержантів з інспекторами Олевського відділення поліції Максимом Фещуком та Вадимом Садовніковим.

За інформацією Олевського відділення поліції під час патрулювань 11 та 12 квітня було складено три протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 178 ч.1 «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях», ст. 176 «Зберігання самогону та апаратів для його виробництва» та ст. 173 «Дрібне хуліганство». Чи переконають такі результати депутатів міськради, які на засіданні 6 сесії 7 скликання депутати затвердили Програму  організації допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та профілактики злочинності на території міста Олевськ на 2016 рік. У зв’язку з цим, для організації допомоги правоохоронним органам на території міста до Олевська надіслали додаткові сили з числа працівників поліції ГУ Національної поліції в Житомирській області. На одній з нарад при міському голові начальник Олевського відділення поліції Іван Брензович особисто запропонував цей варіант. На утримання 5 поліцейських на 10 днів (проживання та харчування) міська рада виділятиме 9 500 гривень на місяць. Фінансування прийняли на 2 місяці, щоб упевнитися, що Програма принесе позитивний результат.

Проблема безпеки в Олевську та районі виникла з появою видобування бурштину. Саме ця діяльність зібрала на Олевщині всіх і всяк. Зрозуміло, що від збуту бурштину у людей з’явилися гроші. В селі їх не має на що витрачати, а от в місті є, тому всі приїжджають відпочивати в Олевськ. Звідси  аварії, через водінням в нетверезому стані, крадіжки, хуліганство, бійки, розбої. «Найпопулярнішим» злочином залишаються крадіжки.

У розмові з начальником Олевського відділення поліції з’ясувалося, що профілактичні роботи щодо запобігання злочинів та правопорушень проводяться у всьому районі. Мовляв, що загалом в місті спокійно, в порівнянні з «бурштиновою республікою» на Рівненщині. Також відмітив, що після відпрацювань поліцейськими кількість викликів на 102 зменшилась з 30-40 до 5-10 на добу.