Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Депутати міської ради вперше голосували поіменно
Депутати міської ради вперше голосували поіменно
Автор: Content manager   

5 квітня на сесії Олевської міської ради депутати приймали рішення шляхом поіменного голосування.

23 лютого вступив в силу Закон “Про внесення змін до статті 59 Закону України” Про місцеве самоврядування в Україні ” (щодо поіменних голосувань) згідно якого:

– рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, для яких чинним законом передбачається таємне голосування (як питання обрання на посади в раді, висловлення недовіри);

– результати поіменного голосування розміщуються на офіційному веб-сайті ради в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань;

Компанія Бісофт вже розробила для Олевської міської ради систему електронного голосування, яка знаходиться у вільному доступі на сайті міської ради під назвою «Поіменне голосування». Там же можна ознайомитися з прийнятими рішеннями, зокрема 6 сесії. Поіменне голосування забезпечить прозорість та громадський контроль за голосуванням кожного депутата, що сприятиме підвищенню персональної відповідальності народних обранців. Стане відкритою інформація про відвідування депутатами сесій.

Серед переваг поіменного голосування — економія бюджетних коштів на закупівлю паперу та фарби, адже з усіма матеріалами сесії депутати будуть ознайомлюватися в електронному вигляді. Міська рада придбала планшети, якими замінила паперові роздруківки проектів рішень. Поки система доопрацьовується спеціалістами,  депутатиголосували шляхом опитування та підняттям руки, а лічильна комісія рахувала всі “за”, “проти” або “утримався”.

Ще одна цікава новина – наступна сесія транслюватиметься в онлайні на сайті міськради, а у вкладці «Депутати» вже розмістили дні прийому та контактні телефони депутатів міської ради.

Перейдемо до порядку денного, на який було винесено 17 проектів рішень, які розглянули за участі 22 депутатів. При затвердженні Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин м. Олевськ», депутатів зацікавив пункт про виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 5000 гривень при присвоєнні звання. Одним депутатам сума здалася великою, інші переконані, що престиж звання не у розмірі виплати, треті подумали про Почесних громадян Олевська минулих років, які цю виплату не отримували. В результаті голосування рішення було прийнято одноголосно.

Депутати прийняли на баланс Олевської територіальної громади об’єкт незавершеного будівництва поліклініки на 375 відвідувань в зміну в м. Олевську Житомирської області. Недобудова знаходиться по вул. Промисловій на території Центральної районної лікарні, її балансова вартість складає 1 742 443, 11 грн. Після отримання свідоцтва на право власності міська рада матиме можливість її добудувати за участі інвестора.

 

Три місяці в режимі очікування

Єдиним рішенням, яке не було прийнято на сесії стало питання «Про затвердження Положення про порядок надання земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». Три місяці на комісії з питань земельних відносин та в залі засідань його обговорюють, і безрезультатно. Одні переконують, що воно суперечить законодавству, інші вважають недоопрацьованим, треті вбачають в ньому «підводні камені». Проти голосували 5 депутатів: Власенко М.А., Євдокимов С.М., Єгоров С.О., Коц В.В., Шевчук І.Є. Утримались відприйняття рішення: Вжесінська, Саковець Л.В., Самойленко В.І., Тарасевич Н.М., Шинкар О.А. Не зрозуміло, що заважає депутатам прийняти і законне, і прозоре, і доопрацьоване рішення за три місяці.

 

 

Аби жити стало спокійніше

Депутати затвердили Програму  організації допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та профілактики злочинності на території містаОлевськ на 2016 рік.

У зв’язку з цим, для організації допомоги правоохоронним органам на території міста потрібна допомога додаткових сил з числа працівників Національної поліції України в кількості 5 осіб на 10 діб щомісячно. На одній з нарад при міському голові начальник Олевського відділення поліції Іван Брензович особисто запропонував цей варіант. На їх утримання (проживання та харчування) міська рада виділить 9 500 гривень на місяць. Фінансування прийняли на 2 місяці, щоб упевнитися, що Програма принесе позитивний результат. В місті з населенням у більш як 10, 2 тисячі осіб обслуговує лише один інспектор, а за нормативом один інспектор має обслуговувати три тисячі осіб.

Більшість депутатів підтримали рішення, адже рівень злочинності та правопорушень в місті високий. Депутат Сергій Євдокимов надав пропозицію, щоб робота поліції була зосереджена на адміністративних правопорушеннях, тобто порушення Правил благоустрою, Правил дорожнього руху, продаж алкоголю неповнолітнім. Депутат від фракції ВО «Свобода» Юрій Ковалінський проголосував проти даного рішення, так як вважає, що поліція, як державна структура, фінансується з бюджету і потреби додатково оплачувати їх роботу не має сенсу. А депутати і так мають право вимагати результатів роботи і звітування. Його думку підтримав однопартієць В’ячеслав Бочковський.

 

А чи не ростуть там дуби?

Надання дозволу на суцільну санітарну рубку державним підприємством «Олевське лісове господарство» викликало багато питань, адже це стосується територій природно-заповідного фонду:

-          ботанічний заказник місцевого значення «Лиса гора» кв. 33. вид. 20 площа 2.3 га обсяг використання – 713 м. куб.;

-          лісовий заказник «Баньки» кв.22.вид. 30(1) на площі 2.7 га обсяг використання – 696 м. куб.;

-          лісовий заказник «Баньки» кв.22.вид. 41 на площі 0.9 га обсяг використання – 262 м. куб.

Депутати надали дозвіл, але за умови, що спеціально створена комісія міської ради складе акт обстеження лісових ділянок, в якому підтвердить необхідність такого виду робіт. 

 

На зустріч громаді

З метою активізації діяльності територіальної громади та громадських організацій і об’єднань м. Олевськ, мобілізації місцевих ресурсів задля покращення умов життя та підвищення рівня участі міської ради  та  ініціативних груп у вирішенні проблем міста депутати затвердили Положення про міський конкурс соціальних проектів  серед неприбуткових громадських організацій та об’єднань громадян у м. Олевськ.

У Конкурсі можуть брати участь органи місцевого самоврядування населення (ОСББ, вуличні комітети), громадські організації, які хочуть і можуть реалізувати власний проект в сферах охорони здоров’я, спорту, культури, охорони довкілля. Обов’язковою умовою Конкурсу, щоб отримати кошти з місцевого бюджету, є власний внесок, це можуть бути кошти з інших джерел, наприклад з різних фондів.

 

Для олевчан збудують спортивний майданчик

Міський голова Олег Омельчук повідомив депутатів міськради, що депутат Верховної Ради Володимир Арешонков профінансує будівництво сучасного спортивного майданчика на території Олевської гімназії. Попередньо розглядались варіанти будівництва на території стадіону і за Будинком культури. На питання «Чому біля гімназії?» За словами депутата Павла Демковича, там він буде під наглядом, чого не скажеш про попередні варіанти.