Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Чи увійде Олевськ в число децентралізованих?
Чи увійде Олевськ в число децентралізованих?
Автор: Content manager   

В Олевському районі продовжують розмовляти про об’єднання

У 2016 році керівництво району вирішило з новими силами приступити до процесу децентралізації на Олевщині, навіть, нещодавно влаштувало поїздку до новоствореної Народицької об’єднаної громади.

30 березня в Олевській РДА відбулось виїзне засідання на тему «Децентралізація влади та реформування місцевого самоврядування», на якому учасники розглянули перші результати децентралізації на Житомирщині, обговорили проблемні питання процесу децентралізації, висловили особисте бачення щодо вдосконалення реформи територіальної організації та системи місцевого самоврядування, правового регулювання децентралізації в Україні.

На початку засідання голова РДА Василь Невмержицький відмітив, що він запросив для участі у «круглому столі» представників Житомирської державної обласної адміністрації, які розкажуть про переваги реформи сільським, селищним головам, представникам медицини та освіти, депутатам райради та міськради не тільки на словах, а й на прикладах, адже на Житомирщині вже створено 9 об’єднаних громад. Міську раду цього разу представляли секретар міської ради, депутат Наталія Біленець, вісім депутатів міської ради та керуючий справами виконавчого комітету Юрій Русин. Голова РДА переконаний, що перспектива в об’єднанні є – це одна незалежна ні від кого громада в Олевському районі, яка сама буде господарювати на своїй землі, розпоряджатися фінансами та надавати якісні послуги населенню.

До Олевської районної державної адміністрації приїхали: радник голови Житомирської обласної ради з питань взаємодії з територіальними громадами та органами виконавчої влади Петро Рудницький; заступник начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Андрушко; методист центру методичного забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Антоніна Стельмах та методист Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради Оксана Олексюк і начальник відділу цін та торгівлі департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації Анатолій Котенко.

На засіданні круглого столу депутатам райради, міськради, сільським та селищним головам намагалися донести, що процес децентралізації в області вже розпочався. Можливо зі скрипом, можливо не так, як хотілося б, та він пішов і його вже не зупинити. Поки що єдиною серйозною перепоною для нього є Закон про внесення змін до Конституції України, які хоч вже прийняли у першому питанні, але ще не затвердили в остаточному варіанті. За прогнозами це відбудеться у вересні, і тоді у жовтні 2017 року нас очікують нові вибори до місцевих рад. Петро Рудницький звернув увагу, що спочатку під час процесу об’єднання територіальних громад виникло багато проблем, які потребували врегулювання на законодавчому рівні, проте на даний час практично усі вони вирішені. Він пояснив, що реформування і децентралізація передбачає передачу до 95% усіх повноважень по наданню якісних і максимально наближених до громади послуг. На даний час самоврядування у нас закінчується за межами села, де починаються управлінські повноваження органів державної влади. Тож однією з головних переваг децентралізації є передача земель за межами населених пунктів у розпорядження об’єднаних територіальних громад, які можуть використовувати їх для розвитку громади. Успішним прикладом є Народицька об’єднана територіальна громада Житомирської області, де об’єднався увесь район. На сьогоднішній день регіон, який до цього був дотаційним, успішно хазяйнує і вже вирішив ряд питань. Оплативши усі комунальні рахунки і виплативши заробітну плату має на рахунках казначейства майже 5,5 млн. невикористаних коштів, які може витратити на вирішення соціально-економічних проблем. Ще одна перевага децентралізації в тому, що ніхто не вправі втручатися чи давати вказівки для об’єднаної територіальних громади, лише рекомендації. Звичайно робота в таких умовах потребує від людей, яких делегували представляти інтереси громади, певних професійних здібностей, а голова громади у такий час повинен бути у першу чергу гарним господарником та менеджером.

Нагадаємо, що у 2015 році на Олевщині пропонувалось кілька варіантів об’єднань. Спочатку створення шести громад,  потім 3: Олевської, Новобілокоровицької та Хочинської, потім 2: Олевської та Новобілокоровицької, а згодом взагалі однієї громади з центром в Олевську. Саме останній варіант потрапив до Житомирської ОДА на затвердження. За крок до об’єднання, голови сільських та селищних рад (окрім 6) скасували свої рішення бути у складі Олевської об’єднаної громади. Депутати обласної ради врахували ці факти, і не проголосували за її створення.

Одна громада чи шість? Думки розійшлися, керуючий справами виконавчого апарату  райради Валерій Близнюченко висловив думку від голів сільських рад (як він сказав), що краще шість, голова РДА наполягав на одній, бо в такому разі громади нічого не виграють,адже за підрахунками ці шість громад що заробили, те проїдять.Об’єднуватися треба так, аби в результаті утворити потужну структуру із землею, матеріальним і кадровим потенціалом.  А у сільських голів було більше питань до представника медицини, ніж до експерта з децентралізації.

Дали слово і депутатам районної ради від БЮТу Руслану Вербельчуку і від радикалів Володимиру Рабошу, які розкритикували гостей та їхні промови.  

Весь 2015 рік міська рада те й робила, що бігала за сільськими головами з пропозицією об’єднатися. Про це відверто говорив депутат міської ради Сергій Євдокимов. Вони спочатку погодились, а в останній момент відмовились, окрім 6. А ще попросив у ЗМІ озвучити імена та прізвища сільських голів, чиїх рук це справа. Голова сільради Бучманів Тетяна Содель заперечила, мовляв передумали не ми, а люди, бо саме вони вирішують об’єднуватися чи ні. 

Радник голови Олевської РДА з питань децентралізації Анатолій Повар висловив думку, що потрібно проводити інформаційну роботу з людьми, а не з головами рад.

У секретаря міської ради Наталії Біленець своє бачення – об’єднуватися потрібно, але держава на сьогодні не готова до цього процесу. Міській раді в цьому плані легше, вона має найвигідніше становище, місто є самодостатнім фінансово,  йому не потрібно створювати додаткові структури. Воно готове прийняти всіх, хто захоче об’єднатися. Кому і потрібно працювати над об’єднанням, то це сільським та селищним головам. Фінансово спроможними є лише громади Радовля та Білокорович. Шість громад району вже на «мілині».

Чи стане даний круглий стіл початком процесів децентралізації та об’єднання однієї територіальної громади чидекількох громад Олевщини? Без бажання людей точно не стане, принаймні у 2016 році.