Головна Новини Олевська міська рада Міський голова Олег Омельчук взяв участь у семінарі «Мери – лідери змін»
Міський голова Олег Омельчук взяв участь у семінарі «Мери – лідери змін»

29-30 березня міський голова Олевська Олег Омельчук був учасником семінару «Мери – лідери змін», який проходив в місті Києві.

Ці семінари з питань лідерства проводяться в окремих країнах у межах тематичної програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування», що реалізується Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Генерального директорату з питань демократії та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи. Ця програма фінансується Європейським Союзом і Радою Європи та імплементується Радою Європи через «Рамкову програму співробітництва» на 2015-2017 роки для Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, України та Білорусі.

Мета цього семінару – надати мерам можливість обміну досвідом з українськими та іншими європейськими колегами про проблеми місцевого самоврядування та свою роль і відповідальність як лідерів перетворень. На семінарі було звернено увагу на місцеві цінності та етичну поведінку, надаючи мерам можливість розвивати свої навички ефективного й стратегічного планування із залученням відповідних зацікавлених сторін і сприянням практиці громадянської участі. Рівноправний підхід дозволив закласти основу для майбутніх мережевих і пілотних ініціатив.

Основними цілями  було вдосконалити навички лідерства та спілкування мерів у контексті місцевого політичного урядування; ближче ознайомитися з демократичними інструментами залучення громадян до ухвалення рішень на місцевому рівні; поліпшити розуміння взаємозв’язку між належним урядуванням і етичними принципами; досягти спільного розуміння способів, що забезпечують успішне завершення місцевих проектів; ближче ознайомитися із впливом, який політичні лідери мають на місцеві цінності та поведінку; підвищити обізнаність із механізмами етичного ухвалення рішень і обмінятися практичними рекомендаціями для місцевих органів влади.Крім того, організатори семінару надали можливість всім учасникам семінару взяти участь в грантових програмах для розвитку своїх міст.