Головна Новини Олевська міська рада НАДХОДИТЬ ЧАС ВЕСНЯНИХ РОБІТ З БЛАГОУСТРОЮ
НАДХОДИТЬ ЧАС ВЕСНЯНИХ РОБІТ З БЛАГОУСТРОЮ

За вікном +, щодень надворі теплішає, а весна – традиційно є сезоном благо­устрою, адже після холодів хо­четься бачити навкруги чисте та охайне місто.Олевська міська рада в черговий раз звертається до жителів міста з про­ханням дбати про благоустрій Олевська.

Однак розглядати благоустрій потрібно як сукупність двох компонентів. Перший – те, що є обов’язковим до виконання і стосується кожного суб’єкта го­сподарювання (Правила благо­устрою м. Олевськ). Ці правила визначають те, що кожен суб’єкт господарюван­ня повинен утримувати свою територію в належному стані, тобто прибирати її, фарбувати необхідні елементи тощо. Так само за кожним суб’єктом го­сподарювання закріплена певна територія, яка знаходиться за межами земельної ділянки. Дру­гий компонент – це утримання загальноміських та прибудин­кових територій, приведення їх до належного стану і виконання певного виду робіт.

Окремо хочеться звернути увагу на утри­мання територій, які є приват­ними. Господар часто наводить порядок тільки всередині свого угіддя, проте має пам’ятати, що несе відповідальність і за при­леглу до його ділянки територію. Ще одне питання – це утриман­ня кладовища і приведення його до санітарно необхідного стану. Стосовно цього, ймовірно, буде зібрано окрему нараду. Також важливе питання – це утриман­ня і наведення благоустрою на об’єктах комунальної власності або знаходяться в оренді в окремих осіб. Орендарі цих приміщень теж мають привести їх до належ­ного стану.

В місті почастішали пожежі сухої трави та сміття. Основною причиною появи таких загорань і надалі залишається людський фактор, точніше безконтрольне випалювання громадянами минулорічних залишків сухої рослинності. Як наслідок, вогонь завдає непоправимої шкоди екосистемам, на відновлення яких необхідно не один десяток років. Також випалювання сухої трави здатне призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

На оперативність гасіння таких пожеж значно впливає й відсутність водопостачання. Якщо ви помітили горіння сухої трави - спробуйте самотужки його ліквідувати. У випадках значного поширення пожежі - негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.

Разом з тим пам’ятайте! За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,за самовільне спалювання рослинних решток законодавство передбачає покарання окремих громадян штрафом від 10 до 20неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 50 до 70неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.