Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада БУДУЄШ ЖИТЛО – ПОВИНЕН ЗНАТИ
БУДУЄШ ЖИТЛО – ПОВИНЕН ЗНАТИ
Автор: Content manager   

Ви маєте земельну ділянку і маєте бажання побудувати затишний, красивий будиночок. Які складнощі Вам доведеться подолати, щоб виконати своє заповітне бажання? Складнощі будуть, але вони долаються набагато легше, якщо дотримуватися певних правил і законів.

 В першу чергу необхідно встановити межі ділянки. Межі ділянки встановлюють спеціальні служби (зверніться до місцевих органів самоврядування за місцем розташування ділянки). Бажано, щоб при цьому були присутні сусіди, представник місцевої влади і був складений — Акт винесення меж в натуру. Таким чином познайомилися з сусідами, місцевою владою, закладено фундамент добросусідських відносин. Далі геодезія. Необхідно знати який грунт під будинком і на якому рівні грунтові води. Якщо  грунтова вода високо, виникає питання про доцільність розміщення підвальних приміщень. І так Вам майже все  відомо  про ділянку, визначились який будиночок побудуєте, переходимо до дозвільних документів.

Будівництво будинку

Не розпочинайте  будівництво без дозволу. Потрібно пам’ятати про те що, якщо відсутній дозвіл на виконання будівельних робіт, Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) має право не приймати в експлуатацію такі будови і невідомо якою буде сума штрафу. Якщо  подати позов до суду  і якщо суд визнає право власності, процес узаконення почнеться з дозвільних документів. Питання самобудів, процедура прийняття в експлуатацію будинків побудованих без дозволу на будівництв - МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ Наказ — 19.03.2013 N 95.

Перейдемо до дозволів на виконання будівельних робіт. Потрібно отримати номер будинку (місцеві органи самоврядування), потрібний будівельний паспорт, який оформлюється у відділі архітектури та містобудування. На підставі документа на право власності на ділянку, будівельного паспорта, подається повідомлення  в ДАБІ  про початок виконання будівельних робіт.

Найсуворіша відповідальність передбачається за порушення у сфері містобудівної діяльності, скоєні юридичними особами та ФОП. Такі суб’єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафів, розмір яких в більшості випадків безпосередньо залежить від категорії складності об’єкту будівництва та може сягати 1 000 000 грн. за виконання будівельних робіт без документу, що засвідчує право на їх виконання.

Після отримання будівельного паспорта і направлення замовником, відповідно до статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", повідомлення про початок виконання будівельних робіт до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, будівельний паспорт є підставою для виконання будівельних робіт.

Після завершення будівництва замовник має звернутися до суб’єкту підприємницької діяльності, що має відповідний кваліфікаційний сертифікат з інвентаризації нерухомого майна за технічним паспортом на новобудову, в нашому випадку це Олевське відділення Коростенського МБТІ (І поверх міської ради, тел.: 2-25-44).

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, будівництво  яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта,  відповідно  до статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" здійснюється шляхом реєстрації інспекцією ДАБК на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Датою  прийняття  в  експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації  про  готовність  об'єкта  до експлуатації. Зареєстрована  декларація про готовність об'єкта до експлуатації є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних  для його функціонування ресурсів - води,  газу, тепла, електроенергії, включення  даних  про  такий  об'єкт  до  державної   статистичної звітності та оформлення права власності на нього. Замовник  відповідно  до закону несе відповідальність за повноту  та  достовірність  даних,  зазначених   у   поданій   ним декларації   про готовність   об'єкта  до  експлуатації,  та  за експлуатацію   об'єкта без зареєстрованої декларації. 

Замовник  зобов'язаний  протягом  семи календарних днів з дня  прийняття  в  експлуатацію  закінченого  будівництвом об'єкта письмово  поінформувати про це місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування за  місцезнаходженням  об'єкта будівництва.