Упродовж місячника по санітарній очистці міста, в якому приймали участь як жителі так і підприємства, установи та організації усіх форм власності, було виконано значний об'єм роботи. Тільки ДП "Будпослуги-2" вивезли на полігон ТПВ близько 700 куб. м сміття, ще до 250 куб. м відходів доставлено на сміттєзвалище технікою інших підприємств, зокрема ОП Теплових мереж.
Були й інші, не передбачені планом заходів види діяльності. Наприклад, після бурі, що лютувала на початку місяця, працівникам Будпослуг довелося декілька днів прибирати від літаючого пластику ліси і поля поблизу міського полігону ТПВ.
За угодою з міською радою до робіт з благоустрою залучалися тимчасово непрацюючі, які стоять на обліку у районному Центрі зайнятості. 8 чоловік виконували роботи по прибиранню вулиць від зимових наносів та сміття, ще 8 вирізали застарілі дерева та зайву поросль на міському цвинтарі. Крім того, ними було упорядковано могили воїнів, що померли від ран у роки війни в Олевському госпіталі.
Гарно справилася з своїм завданням і бригада з благоустрою міської ради. Окрім очищення вулиць, нею було також підготовлено грунт та підсіяно траву на Соборній площі і вздовж вулиці Свято-Миколаївської.
Загалом упродовж місячника наведено лад майже скрізь у місті та навколо нього, за що варто подякувати усім причетним. Ложкою дьогтю у цій гарній справі є лише декілька точок, які псують позитивний імідж нашого міста. Одне з них - стихійне сміттєзвалище, що "розрослося" за декілька років на південно-західній околиці і займає вже близько 1 га площі. Як з'ясувалося, це розпайовані землі запасу міської ради, власники паїв якої геть забули про неї. Як забули про існуюче місце зберігання ТПВ поблизу с. Рудня-Бистра ті, хто своїми зусиллями перетворили цей колись квітучий луг у нову помийну яму.

Друге місце вже набило оскому щорічними публікаціями, але поки що нічого не міняється. Це протилежний бік міста - стихійне сміттєзвалище поблизу вулиці Чапаєва. Місцеві жителі з усіх навколишніх околиць (так звані олевські "шанхаї") ігнорують таке благо цивілізації, як упорядкований вивіз сміття і накопичують міну уповільненої дії прямо у себе під носом. Оскільки цей "букет" знаходиться безпосередньо на межі лісу, його повинен був би прибрати під час місячника Олевський лісгосп. Проте руки у нього до цього так і не дійшли.
По обох випадках міською радою написано листи до відповідних служб, які повинні вжити ефективних заходів: у першому - до екологічної інспекції, в другому - до санепідстанції.
І. Захарченко.
|