Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада ОЛЕВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОЛЕГ ОМЕЛЬЧУК: ПРАЦЮЄМО ЗЛАГОДЖЕНО Й ЦІЛЕСПРЯМОВАНО
ОЛЕВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОЛЕГ ОМЕЛЬЧУК: ПРАЦЮЄМО ЗЛАГОДЖЕНО Й ЦІЛЕСПРЯМОВАНО
Автор: Content manager   

24-го лютого минуло 100 днів перебування на посаді новообраного очільника міста

         Кор : – Чи достатній стоденний термін для виявлення нових чисто людських якостей і здібностей – питання доволі спірне. З іншого боку – це цілий сезон, практично третина року, отже для ділової людини досить вагомий період для певних характеристик і висновків…

         О.В. Омельчук : – Цілком правильно. І за цей час уже маємо що сказати громаді.  Але, перш за все, у переддень прегарного й очікуваного всіма жіночого свята дозвольте від щирого серця привітати з ним нашу еліту – прекрасну половину людства, наше славне жіноцтво міста і району! Ви, наші найдорожчі і милі берегині, хранительки домашнього вогнища, високі професіонали на робочих місцях в усіх сферах – в медицині, освіті, культурі, в бізнесі, в установах, офісах, на підприємствах – скрізь, де б не були задіяні, демонструєте яскраві приклади працездатності і невтомності, витривалості і наснаги, бадьорості і жіночності. Сердечний доземний і вдячний уклін вам, любі жінки, і побажання всього найкращого і найсвітлішого!

          – Продовжуючи розмову, почнемо з ваших перших кроків і до сьогодні. Отже, які основні моменти в роботі дають підстави вважати в цілому про певні досягнення?

           – За вищезазначений, так званий умовно звітний стоденний період проведено п’ять сесій міської ради VII-го скликання, розроблено і затверджено цілу низку проектів і програм по соціально-економічному розвитку міста. Однак, про все – по порядку. Для продуктивної роботи потрібні, звісна річ, кваліфіковані кадри, тобто люди компетентні, досвідчені, цілеспрямовані й самовіддані, які увіллються в дієву робочу обстановку і не створюватимуть проблем. Тому два пленарних засідання першої сесії розглянули та практично вирішили всі кадрові питання – було обрано секретаря міськради, призначено нових заступників, затверджено склад виконкому. Також на перших сесіях було намічено основні орієнтири діяльності, обговорено нові тенденції і підходи в роботі. Процес, треба сказати, був доволі непростий, але компромісу ми все-таки досягли, бо враховувалися погляди всіх політичних сил, представлених у складі депутатського корпусу. В особовому складі штатних працівників міськради загалом змінилося шестеро осіб. Відповідно до затвердженого сесією нового штатного розпису переформульовано назви деяких посад. Скажімо, введено посади юристконсульта, спеціалістів по земельних питаннях та грантових програмах. Тут працюють люди з вищою освітою, виконують відповідальну роботу і їхній статус не може бути заниженим. В цілому ж – чисельність штатних працівників не збільшилась. Разом з тим уже відчутні позитивні зміни: вдосконалено роботу центру адміністративних послуг, де запроваджуються новітні сучасні технології, зокрема, спеціальні карткові системи відповідного профілю. Все – задля швидкого і ефективного обслуговування громадян.

          – Олевську громаду, природно, цікавить фінансове питання, так як воно є ключовим у сьогоднішні непрості часи…

          – Бюджет на 2016-й рік було прийнято відразу ж після врегулювання кадрових питань – на другій сесії. І хоча він розроблявся у гранично стислий термін, ним охоплено основні сфери діяльності протягом року, вже сам початок якого ознаменувався новими пропозиціями. Так, у проведенні новорічних святкових заходів громаді ми запропонували нову концепцію – парад новорічних ялинок, шкільні ярмарки-концерти. Заздалегідь проведене опитування виявило 70 відсотків її прихильників. Чому, скажімо, центром усіх святкувань має бути місце біля одного з універсальних магазинів, а не поблизу п'ятиповерхівки та райдержадміністрації, де вже виросли красуні-ялинки? І навіщо ж зайве нівечити природу, зрубуючи нову велику ялину та ще й витрачати на це зайві кошти? Краще ж їх витратити на солодкі подарунки школярам місцевих шкіл, котрі на майданчику біля будівлі районної ради та райдержадміністрації розгортали цікаві й дуже гарні новорічні ярмарки,що супроводжувалися концертними виставами. Всім це додавало гарного святкового настрою. Варто зазначити, що для забезпечення потреб у солодких гостинцях молодшим олевчанам були залучені, окрім бюджетних, ще й чималі спонсорські кошти. І хоча не все вдалося, як планувалось, у цілому ж вийшло доволі непогано. Ну а затим розпочалися насичені будні. На даний час уже готові проекти по реконструкції очисних споруд міста, на які вже отримані відповідні експертні висновки. Зараз інтенсивно шукаємо на їх втілення кошти. Це – як державні програми, так і так звані – грантові, тобто із залученням зарубіжних інвестицій. Звернулися, зокрема, і в Міністерство екології. Вартість вищезгадих проектів – близько 15-ти мільйонів гривень.

         Також уже розроблено проекти на сучасне енергозберігаюче світлодіодне освітлення ряду вулиць – Набережної, Герцена, Володимирської, Київської, Чапаєва, Пушкіна. Необхідні кошти для цього (а це понад 2 мільйони гривень) розраховуємо отримати з області, так як після зустрічі із заступником губернатора та відповідної заявки в обласне управління капітального будівництва, нас внесено в перелік Програми соціально-економічного розвитку, що дає підстави сподіватися на успішне вирішення даного питання на доволі окреслену перспективу – скажімо, до кінця року.

         Варто, напевно ж, зважити і на такий факт, як, приміром, належне і своєчасне вжиття заходів із безпеки руху транспорту та пішоходів. Хоча зима цьогоріч була не сніжною, однак, у певний період вчасно виконувалося очищення та посипання проїжджих частин шляхів та тротуарів протиожеледними сумішами.

         В питанні дотримання чистоти міста також розроблено грантову програму співфінансування по придбанню роздільних сміттєвих контейнерів біля багатоквартирних житлових будинків із спеціально відведеними сміттєвими майданчиками.

         Замовлено 4 проекти по облаштуванню доріг до школи № 2 на ділянці, що охоплює так званий «квадрат» – житловий масив біля колишньої ПМК та район вулиць Покальчука (вартість твердого покриття понад 900 тисяч гривень) та Шкільної (995 тис. грн.). Окрім цього, програма реконструкції вулиць включає в себе розширення Київської, на якій, особливо в районі ринку, повсякчас виникають затори (вартість робіт – близько півтора мільйони гривень), облаштування нової автостоянки на Житомирській – по той бік колій – в районі залізничного вокзалу (вартість робіт – 840 тисяч гривень). На тверде плиткове покриття по праву чекає й вулиця Комарова, де вже прокладено і облаштовано мережу побутових комунікацій.

Працюємо також із проектантами по розробці документації по відновленню водопостачальних функцій потужної свердловини по вулиці Московській, насосна станція якої у свій час обслуговувала залізницю. Вона спроможна, крім основної, виконувати ще й резервну функцію по водопостачанню правобережжя міста.

На порядку денному – також питання співфінансування міськради та вуличних громад (у співвідношенні 70 : 30 відсотків) по проведенню необхідних комунікацій по всьому Олевську. Цей процес – у стадії обговорення, так само, як і генеральний план міста, яким передбачено приєднання нових територій для виділення ділянок під забудову.

Усі вищезазначені проекти і програми потребують відповідних довготривалих процедур. А головне – великих коштів, здобуття яких і є найголовнішим питанням у діяльності міської ради.

 – На які зміни олевчани можуть розраховувати найближчим часом?

 На найближчу перспективу – стосовно впорядкування Олевська – маємо намір облаштувати нарешті скверик біля приміщення податкової інспекції, а саме – зробити пішохідні плиткові доріжки, встановити лавочки, словом, створити привабливий куточок паркової зони для відпочинку.

Планується також облаштування нових транспортних зупинок, у зв’язку із концепцією введення в дію міського маршрутного таксі, яке курсуватиме від центру до околиць в різних напрямах – вулиць Пушкіна, Чапаєва, Набережної, Варварівському, Соснівському тощо. Сподіваємось порадувати олевчан новою послугою вже до Дня міста. Причому, витрати на проїзд пільгових категорій населення міська рада бере на себе.

         Нині громада міста обговорює питання перейменування вулиць, жителі визначають варіанти нових назв. Звісно, цей процес іноді досить болісно сприймається, особливо старшими поколіннями. Хочу зазначити в цьому плані: ми враховуємо побажання людей, виважено прислухаємося до них, але давайте разом шукати, як мовиться, істину. А вона насамперед у тому, що справжня історія нашої України упродовж багатьох десятиліть була в затінку. Чи не час відродити її, вдихнувши нове життя, давши вулицям назви істинних героїв-українців, про звитяжні подвиги яких ми попросту дуже мало обізнані? Ми будуємо сьогодні нову державу, ми хочемо жити по-іншому, краще, тож варто повчитися цим прагненням у наших пращурів – чи не так?

         Хотілося б також сконцентрувати увагу ще на одному аспекті: це нагальна потреба більш тісного, живого спілкування. Ми чекаємо від вас, дорогі земляки, ініціативи й вимогливості. Так, саме вимогливості, бо якраз вона дисциплінує, стимулює і надихає на плідну, конструктивну роботу.

Розмовляла Л.ЖАБИНЕЦЬ,

громадський кореспондент.