Головна Новини Олевська міська рада Міський голова дав доручення закрити всі каналізаційні люки в місті
Міський голова дав доручення закрити всі каналізаційні люки в місті

Міський голова дав доручення закрити всі каналізаційні люки в місті

Каналізаційний люк на Інтернаціональній вже закрито

Пропажа каналізаційних люків в Олевську давно є однією з тих проблем в місті, які були, є і будуть. Мисливці за металобрухтом, що викрадають їх, залишають відкритими колодязі, які становлять небезпеку для пішоходів і автомобілістів, а в пунктах прийому металобрухту не турбуються про наслідки такої покупки.

Заступники міського голови Колбасюк В.В. та Бідюк В.В. провели обстеження вулиць міста на предмет відсутності каналізаційних люків. Каналізаційні колодязі знаходяться на балансі обслуговуючих компаній і місцевих житлово-експлуатаційних установ, зокрема виявлено відкритими два люки Укртелекому та два люки ОП теплових мереж. За дорученням міського голови Олега Омельчука, каналізаційний люк на вулиці Інтернаціональній вже закрито. Через те, що вулиця розташована біля гімназії, де навчається близько 600 дітей, «пастку» ліквідували якомога швидше. Встановлення дорожнього люку на вулиці Герцена знаходиться на контролі. Балансоутримувачам направлено листи з проханням відреагувати на звернення громадян та закрити люки.

Любителів металобрухту попереджаємо, з2012 року в Україні передбачена кримінальна відповідальність за крадіжку люків. Згідно зі статтею 270-1 Кримінального кодексу України злодії караються штрафом в 1700-17000 грн, дворічним терміном виправних робіт і обмеженням свободи на термін до 12 років.

Власникам пунктів прийому металобрухту заборонено приймати кришки люків, металеві сходи, деталі оглядових колодязів, а також обладнання пожежних гідрантів. В іншому випадку, згідно зі статтею 198 КК України, працівникам доведеться відсидіти 3 роки або перебувати під арештом 6 місяців.