Головна Офіційні документи Громадське обговорення перейменування вулиць міста Олевськ
Громадське обговорення перейменування вулиць міста Олевськ
23.02.2016 16:20

22 лютого в ЦХЕТУМі відбулось громадське обговорення щодо перейменування та присвоєння нових назв вулицям міста Олевськ, які підпадають під дію «декомунізаційних» законів. Попередній список, затверджений на сесії міської ради, складався із 20 вулиць з провулками. Після детального вивчення, його скоротили до 11, які зазначені на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Жовтнева

1. Івана Сірка

2. Антона Осипчука

3. Центральна (варіант жителів вулиці)

Комсомольська

1. Бориса Симоновича

2. Шолом-Алейхема

Чапаєва

1. Олевської республіки

1-й пров.Чапаєва (провулок може стати вулицею)

1.Устима Кармелюка

1. Поліської Січі

2. Свободи

3. Покровська

Зареєструвались на засіданні 33 учасники, хоча фактична присутність складала близько 50. Вступне слово сказав міський голова Омельчук О.В., який звернувся з проханням поставитися до цього питання без емоцій, щоб в результаті прийняти спільне рішення. Прийшли на громадське обговорення і  12 депутатів міської ради – Біленець Н.І., Бочковський В.Б., Ковалінський Ю.М., Халімончук Ю.В., Дрогальчук О.Л., Саковець Л.В., Шапіро Г.А., Шапіро Є.Г., Гур’єва Є.А., Власенко М.А., Вжесінська А.О., Миніч А.М. Головою засідання був голова Підготовчого комітету з проведення громадських слухань, член виконкому, директор Олевської гімназії Рябой Є.М. Він повідомив, що громадським обговоренням передували два засідання спеціальної комісії ради з питань декомунізації найменувань і перейменувань вулиць, провулків та інших об’єктів міста Олевська, яка складається з депутатів міської ради (голова - Ковалінський Ю.М.). Паралельно міська рада проводила інформаційно-роз'яснювальну роботу через засоби масової інформації про перейменування вулиць. Далі було оголошено про регламент слухань  - 5 хв. для доповіді та 2 хв. для виступу.

Відреагувавши на пропозицію-зауваження від жительки вул. Московської Алтибаєвої Т.Р., голова засідання оголосив хвилину мовчання за загиблими учасниками Майдану, Небесної Сотні, Героями АТО. Перейшли до розгляду питань порядку денного. У виступах було чути більше риторики, ніж конкретики. В обговоренні більшу активність виявили представники демократичних перетворень, дехто був категорично проти, бо є більш важливі проблеми, як от ремонт вулиць. Жителі вулиці Жовтнева трактували назву вулиці, як таку, що названа «на честь» місяця Жовтня, а Іскра може бути енергетичною, а не ленінською. Звучала думка, що краще називати нейтральними назвами,щоб ті звучали при різних владах. Інші переконували, що цього не можна робити, ніби в Олевська не має власної історії та імен, які заслуговують на вшанування.

Гарячі дебати не дали результату. Активне розкачування ситуації з прагненням довести, що варто, а що ні залишило громадське обговорення на рівні розмов. До голосування справа не дійшла. Як висновок, вирішили, щоб жителі надавали пропозиції до депутата свого округу.

Наразі всі міські та районні ради зобов’язали виконати вимоги цих законів і контролюють цей процес в обласних центрах. Якщо цього не зроблять на місцях, то, в нашому випадку, вулицям Олевська дадуть назву в Житомирській ОДА.

Більшість олевчан, боїться не декомунізації та перейменування вулиць, а можливих витрат та проблем з документами. Хоч зізнаються в цьому не всі і не всі вірять, що основні витрати – це заміна табличок із назвами вулиць. Заміни паспортів або паперових документів, що засвідчують власність на нерухомість, у зв'язку з перейменуванням вулиць чи міст – жоден закон не вимагає. Усі документи зі старими назвами залишаються чинними.

Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу. Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно, попередньо взявши у міській раді рішення сесії про зміну назви вулиці. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва. Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначиться: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці не змінюється. Попри те, що в паспорті залишиться стара назва – Ви зможете без проблем проголосувати і отримати субсидію.

Що ж стосується підприємців, офіційна зміна назви вулиці – не є підставою для визнання будь-яких документів недійсними, тобто не буде становити ніяких проблем ні для державної податкової інспекції, ні для самих підприємців. Чинним законодавством не передбачено обов’язкового внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або ліцензію, яку має суб’єкт господарювання, на здійснення певного виду господарської діяльності у разі зміни назви вулиці, номерів будинку.

Про зміни назв вулиць будуть повідомлені всі державні органи, а тому вони будуть приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими. Усі реєстри громадян будуть приведені у відповідність до змін, де  паралельно "співіснуватимуть" старі й нові назви.

На фото: міський голова Олег Омельчук

На фото: депутат районної ради від партії "Нова держава" Бабич В.М.

На фото: депутат міської ради від партії "Свобода" Ковалінський Ю.М.

На фото: жителька вулиці Московської Алтибаєва Т.Р.

На фото: депутат міської ради від партії "Свобода" Бочковський В.Б.

На фото: ветеран ВВВ Іваненко А.М.

На фото: депутат міської ради від партії БПП Шапіро Є.Г.