Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Інформаційний бюлетень Житомирська обласна прокуратура інформує
Житомирська обласна прокуратура інформує
Автор: Administrator   

Відшкодування збитків

Житомирською міжрайонною природоохоронною прокуратурою внесено подання на адресу керівників ПрАТ "Коростенський завод МДФ" щодо відшкодування збитків, завданих унаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Установлено, що підприємство у період з 12 по 20 березня 2012 року здійснювало господарську діяльність з порушенням вимог чинного законодавства щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Житомирська міжрайонна природоохоронна прокуратура вимагає відшкодувати шкоду, заподіяну підприємством довкіллю і сплатити до спеціального фонду місцевого бюджету Коростенської міської ради 196 тис. грн.

 

Порушення законодавства про оплату праці

Прокуратурою м. Коростеня порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 ст. 175 (невиплата заробітної плати) Кримінального кодексу України.
Встановлено, що директор приватного підприємства, що у м. Коростені, у період із серпня 2011 року по березень 2012 року, у порушення вимог Закону України "Про оплату праці", умисно та безпідставно не виплатив заробітну плату працівникам підприємства на загальну суму понад 15 тис. грн. Керівник накопичив борг у той час, коли на розрахункові рахунки та до каси підприємства надійшли кошти, які директором витрачені на інші потреби.
Наразі ведеться досудове слідство.

 

Держслужбовець обласного управління отримав хабара

Прокуратурою Житомирської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України стосовно головного спеціаліста відділу додержання земельного законодавства Головного управління Держкомзему у Житомирській області.
Установлено, що вказана особа за попередньою змовою з головним спеціалістом відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства у Житомирській області, вимагала та отримала від директора приватного підприємства у якості хабара 2000 грн. У таку суму держслужбовці, відповідальні за додержання земельного законодавства, оцінили свої послуги за недокументування допущених підприємством порушень вимог земельного законодавства.

 

Cтягнення боргу

Овруцькою міжрайонною прокуратурою на захист державних інтересів заявлено позов до господарського суду Житомирської області про стягнення із комунального підприємства заборгованості перед Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз".
Перевіркою прокуратури щодо оплати суб'єктами господарювання за спожитий природний газ установлено, що підприємство, порушуючи умови договору, не повністю розрахувалося за поставлені енергоресурси.
Тепер за порушення зобов'язань разом із фактичним боргом воно має сплатити пеню, 3 % річних та інфляційних нарахувань на загальну суму понад 2,4 млн. грн.

 

Зловживання бюджетними коштами на суму 180 тис. грн.

Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу стосовно директора товариства з обмеженою відповідальністю за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) та частиною 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Установлено, що керівник підприємства, яке виконувало роботи із реконструкції очисних споруд Городницької селищної ради Новоград-Волинського району (роботи фінансувалися з державного бюджету), вніс у документи неправдиві відомості та підписав їх як підрядник із метою завищення обсягу виконаних робіт.
Таким чином, підприємство безпідставно отримало із держбюджету понад 180 тис. грн.

 

Привласнила премії та благодійні кошти на лікування дітей-сиріт 

Овруцькою міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частиною 1 ст. 366 (службове підроблення), частиною 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та частиною 2 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Під час перевірки, проведеної спільно із УСБУ у Житомирській області встановлено, що директорка комунального закладу "Житомирський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей", призначеного для соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та мають статус дітей, які є потерпілими від наслідків аварії на ЧАЕС, вчинила злочини.
Керівник центру підробила документи щодо преміювання працівників та привласнила державні кошти в сумі 23,9 тис. грн. Окрім цього, директорка привласнила благодійні кошти в сумі 10 тис. грн., які отримала як благодійну допомогу для проведення вихованцю операції в офтальмологічній клініці.
Наразі проводиться досудове слідство.

 

Упереджено стягнення з міського бюджету понад 12,9 млн. грн.

Вищим господарським судом задоволено касаційну скаргу прокуратури Житомирської області та скасовано рішення суду апеляційної інстанції, яким незаконно стягнуто з міського бюджету майже 12,9 млн. грн.
Правова позиція прокуратури області ґрунтувалася на тому, що Житомирська рада не мала законних підстав виступати поручителем орендного підприємства перед банківською установою.