В Олевську відзначили другу річницю подій на Майдані
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня стала прикладом патріотизму для всіх.
19 лютого Олевськ відзначив День Героїв Небесної сотні під гаслом «Небесна Сотня. На сторожі Гідності».
Акцію пам’яті про жертв Майдану почали з тихої ходи під жовто-синіми стягами до краєзнавчого музею. Її провели у присутності школярів, громадськості, керівників та працівників держустанов. Серед учасників заходу до слова були запрошені: міський голова Омельчук О.В.(учасник Майдану, волонтер), заступник голови РДА Наталія Белан, очільник Олевського РВ Нацполіції Іван Брензович, активіст Майдану, депутат міськради Юрій Халімончук, учасник АТО, депутат райради Петро Химич, активіст Майдану, депутат облради Олександр Ніколайчук, редактор газети "Незалежна" Василь Чепік.
На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності звучав гімн, відбулись хвилина мовчання, покладання квітів та запалення лампадок до пам’ятної дошки, розміщеної в музеї.
Довідка
У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули, 1200 зазнали травм, з-поміж них 185 - з вогнепальної зброї.. У рамках справи про вбивства учасників Євромайдану та насильницьких дій проти них до суду передано 8 обвинувальних висновків.
Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка. Президентом України було ініційовано й затверджений Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Також створено “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності”. Триває проект Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія» з метою зібрати відео та аудіосвідчення активістів Євромайдану про події зими 2013-2014 років. Серед понад 500 інтерв’ю відібрані найпромовистіші й видані книжкою "Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності". Національний Банк України рік назад випустив монету присвячену героям Небесної тиражем 10 тис.
Але і це далеко не все, у містах продовжують відкривати пам’ятники українським Героям, називати їх іменами вулиці. Назву «Героїв Небесної Сотні» дали і вулиці в Олевську. Символічно, що на ній отримали земельні ділянки учасники АТО. Не так давно відбулась зустріч з відомим художником-монументалістом Анатолієм Васильовичем Гайдамакою на тему створення в місті пам’ятного знаку борцям за незалежність України.
|