Травень

Головна Новини Інформаційний бюлетень Цифрове телебачення стає реальністю
Цифрове телебачення стає реальністю
Автор: Administrator

В Україні розбудовано й введено в експлуатацію чотири багатоканальних телемережі цифрового наземного ефірного мовлення стандарту DVB-Т2. Це означає, що тепер на звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українських телеканалів з високою цифровою якістю зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій - телетюнер.

Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове наземне ефірне мовлення, 21 березня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 245 "Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення".
Зазначеним рішенням Кабінету Міністрів України визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати телетюнери, а саме:
- усі інваліди першої та другої групи (у тому числі інваліди війни цих груп);
- інваліди війни третьої групи;
- особи, які виховують дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
- особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
- особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.
Для безкоштовного одержання телетюнеру громадяни, які відносяться до вказаних категорій, повинні до 1 липня 2012 року звернутися із заявою до управлінь праці та соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчих органів районних у містах рад у разі їх створення.
Доставка тюнерів громадянам буде здійснюватися поштою з розрахунку один телетюнер на одне житлове приміщення. Доставка розпочнеться у травні 2012 року.