2 лютого відбулось засідання спеціальної комісії ради з питань декомунізації найменувань і перейменувань вулиць, провулків та інших об’єктів міста Олевська до складу якої увійшли: голова спеціальної комісії Ковалінський Юрій Михайлович, депутат міської ради, заступник голови комісії Халімончук Юрій Віталійович, депутат міської ради, секретар комісії Власенко Михайло Анатолійович, депутат міської ради.
Члени комісії: Гур'єва Євгенія Андріївна – голова постійної комісії міської ради з соціальних та гуманітарних питань, Вжесінська Анна Олександрівна – депутат міської ради, Дрогальчук Ольга Леонідівна – депутат міської ради, Русин Юрій Григорович – депутат міської ради, Саковець Леся Вікторівна – депутат міської ради та Тарасевич Ніна Миколаївна – депутат міської ради.
Всього під перейменування підпадають 20 вулиць з провулками. Український інститут національної пам'яті оприлюднив список людей, чия діяльність підпадає під дію законів про декомунізацію і мають бути перейменовані. Наразі всі міські та районні ради зобов’язали виконати вимоги цих законів і контролюють цей процес в обласних центрах. Якщо цього не зроблять на місцях, то, в нашому випадку, після 25 лютого вулицям Олевська дадуть назву в Житомирській ОДА.
Жовтнева
1. Івана Сірка
2. Антона Осипчука
3. Центральна (варіант жителів вулиці)
Комсомольська
1. Бориса Симоновича
2. Шолом-Алейхема
Чапаєва
1. Олевської республіки
1-й пров.Чапаєва (провулок може стати вулицею)
1.Устима Кармелюка
2. Олександра Гученка
Островського
1. Гайдамаків
2. Козацька
Радгоспна
1. Данила Галицького
2. Калинова
3. Валерія Лобановського
Кузнєцова
1. Григорія Сковороди
Федорова
1. Гетьмана Івана Самойловича
2. Хмелівська
Енгельса
1. Князя Мала
2. Олексія Береста
Щорса
1. Січових стрільців
2. Урожайна
Коцюбинського
1. Пилипа Орлика
Інтернаціональна
1. Поліської Січі
2. Свободи
3. Покровська
Іскри
1. Затишна
2. Лещенська
Горького
1. Євгена Коновальця
2. Івана Піддубного
Ковпака
1. Івана Огієнка
2. Медова
Матросова
1. Миколи Гайчені
Суворова
1. Симона Петлюри
2. Дружна
Олега Кошового
1. Івана Мазепи
Провулок Олега Кошового
1.Північна
Зої Космодем'янської
1. Тараса Боровця
2. Либідська
Чкалова
1. Андрія Мельника
2. Воздвиженська
Московська
1. Спасо-Преображенська
Всі ці вулиці стовідсотково потрібно перейменувати, радять в Інституті нац. пам’яті. «Радянські» назви повинні зникнути з карти міста, а на їх місці з’явитися українські. Погодьтеся, що в Олевську багато вулиць носять імена саме російсько-радянських постатей. Вулиця Матросова викликала дискусію через те, що його ім’я в переліку відсутнє, тому дали запит до Інституту національної пам’яті, аби ті дали роз’яснення. Під час обговорення вирішили пропонувати не одну, а декілька назв, щоб у людей був вибір. У жителів вулиць ще є час запропонувати свою назву. Зверніться до інтернету і почитайте необхідну інформацію, яка дасть можливість зрозуміти глибину цього питання.
Запрошуємо жителів Олевська на громадське обговорення щодо зміни назви (перейменування) вулиць міста Олевськ, яке відбудеться 22 лютого 2016 року о 16.00 годин у ЦХЕТУМі.
Супротив та непорозуміння серед громадян виникає на тлі можливих витрат, які принесе із собою перейменування. Заміни паспортів або паперових документів, що засвідчують власність на нерухомість, у зв'язку з перейменуванням вулиць – жоден закон не вимагає. Усі документи зі старими назвами залишаються чинними. Зміни до документів вноситимуться під час укладання договорів про продаж, дарування чи успадкування майна. Платити за це не доведеться.
|