Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Презентовано державну стратегію розвитку адміністративних послуг в Україні
Презентовано державну стратегію розвитку адміністративних послуг в Україні
Автор: Content manager   

вдвічі збільшиться кількість ЦНАПів та зменшиться кількість адмінпослуг

Реформа адміністративних послуг в Україні набирає обертів, попереду – скорочення їхньої кількості, децентралізація та підвищення якості надання, а також створення близько 600 нових центрів надання адмінпослуг (ЦНАПів). Про це 20 січня у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України розповіли під час презентації державної стратегії розвитку адмінпослуг як важливого кроку до побудови електронного урядування.

«Ми, як державний орган, який визначає курс у сфері надання адмінпослуг, хочемо будувати політику, яка не відірвана від реального життя, а враховує процеси децентралізації та електронізації послуг. Для нас важливо гармонізувати зусилля та виступити з вами спільним фронтом, щоб не було так, як у вислові: де два українці, там три гетьмани», – сказала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко.

Перед глобальною електронізацією адмінпослуг необхідно суттєво зменшити їхню кількість та спростити процедуру надання. В іншому випадку інтегрування послуг у ЦНАПи – марні зусилля та витрати.

До кінця січня Мінекономрозвитку готується представити оновлений реєстр адмінпослуг зі значним скороченням їхньої кількості. Сьогодні реєстр налічує 160 тисяч записів.

Олексій Вискуб, заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування, додав: «Більше 10 років назад в ЄС був випущений перелік 20 базових електронних послуг, які мають бути доступні он-лайн. І досі стан електронного врядування вимірюють за цими показниками. Тож, ми повністю погоджуємося зі стратегією one-stop-shop, яку втілює Мінекономрозвитку. Також я хочу наголосити: не вірте тим, хто говорить про швидке введення електронних послуг, бо кожна послуга – це в першу чергу, зміна діючого порядку, бо неможливо електронізувати хаос».

Інше важливе питання – це удосконалення процедури надання адмінпослуг. Для цього потрібно розробити механізм розгляду скарг, посилити відповідальність посадовців, а головне – децентралізувати, тобто передати на місця максимальну кількість адміністративних послуг.

Важливо також привести у відповідність до закону про адмінпослуги інші закони та підзаконні акти: неузгодженість створює хаос та ускладнює процедуру на місцях, призводячи, зрештою, до корупції.

Більше уваги у 2016 році отримають ЦНАПи. Під час презентації визнано, що багато ЦНАПів у райцентрах потребують істотної реконструкції, починаючи від будівлі, де вони знаходяться, та закінчуючи людьми, які там працюють. Важливо також стандартизувати процедури та програмне забезпечення, створити мінімально комфортні умови для громадян.

Максим Малашкін, заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України, зазначив, що «адмінпослуги – це лакмусовий папірець, який має показати, чи дійсно відбулась децентралізація у 159 об’єднаних територіальних громадах, чи відбулись якісні зміни у житті людей».

Ще одна проблема - сьогодні 80% ЦНАПів не мають програмного забезпечення. Також питанням для обговорення стали і сервісні центри МВС.

Міжнародні організації, що виступають донорами реформи, підтримують кроки, які вже відбулися в реформуванні сфери адміністративних послуг, більше того, вони готові допомогти в будівництві та обладнанні 600 нових ЦНАПів у новостворених громадах.

Джед Бартон, директор місії USAID:  «Ми підтримуємо ініціативи в електронному урядуванні та готові підтримувати зміни. Необхідна координація дій обох міністерств, і ми вітаємо проведення регулярних координаційних зустрічей».

Всі учасники домовилися проводити такі зустрічі щоквартально та створити Дорожню карту регіональних ініціатив.

У презентації 20 січня взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державного агентства з питань електронного урядування, Центру політико-правових реформ, експерти Офісу ефективного регулювання, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», Швейцарського бюро співробітництва, Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні, проекту електронного врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP), місії USAID, Програми розвитку ООН, Норвезько-Української торгової палати (NUCC), Agriteam Canada (проект EDGE), а також народні депутати, президент Фонду «Східна Європа», посли Швеції та Норвегії, директор програми “Демократична практика” Фонду «Відродження».

Взято із сайту: АМУ