Головна Новини Олевська міська рада Олевчани отримуватимуть біометричні паспорти
Олевчани отримуватимуть біометричні паспорти

З 1 січня 2016 року в Україні замість нинішніх паспортів громадянина України почали видавати нові пластикові ID-картки, які будуть заміняти внутрішній паспорт. На даному етапі така картка буде безкоштовно видаватися 16-річним українцям, які оформлюють паспорт вперше.

Нагадаємо, ID-картка містить безконтактний електронний носій – чіп, на якому, крім даних про власника документа, записані біометричні дані – це кольорова фотографія, інформація про місце проживання та сімейний стан, відбитки пальців, розпізнавання обличчя, ДНК, долоня руки, сітківка ока тощо. Разом із введенням ID-карток, міграційна служба буде здійснювати наповнення Єдиного державного демографічного реєстру – електронної бази даних, на основі якої буде здійснюватися ідентифікація осіб. З досвіду європейських держав, процес документування громадян ID-картами триватиме 4-5 років, протягом 2016 міграційна служба розраховує видати більше 2 млн. документів нового зразка.

Паспорти нового зразка будуть видавати безкоштовно всім громадянам України, які їх отримують вперше і досягли 16-річного віку. Для інших – паспорт нового зразка у формі картки буде коштувати 100-160 гривень без ПДВ.Згідно чинному законодавству, паспорт громадянина України, який видається сьогодні підрозділами Державної міграційної служби України, має необмежений термін дії, а тому, навіть після впровадження паспортів нового зразка, такі паспорти залишаться чинними. Міняти їх на біометричні – це право, але не обов'язок кожного громадянина України.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається строком на 10 років (кінцева дата дії вказана в паспорті) і навіть після впровадження документів нового зразка, такий паспорт є дійсним до зазначеної кінцевої дати дії. Громадяни можуть вільно перетинати кордон з такими паспортами, отримувати в них візи тощо. Разом з цим, за бажанням громадянина, він зможе обміняти цей паспорт на паспорт нового зразка, звернувшись до підрозділу ДМС України.

Новий внутрішній паспорт у вигляді ID-картки оформлюється у підрозділі міграційної служби за місцем проживання, термін виготовлення за законодавством – до 30 днів. Оформлення термінового паспорту здійснюватиметься протягом 15 днів, за надання вагомих підстав. Для оформлення діти, що досягли 16-річного віку і отримують паспорт вперше, подають свідоцтво про народження та копії паспортів батьків. Фотографії, які подавалися раніше, сьогодні подавати не потрібно.