Головна Новини Олевська міська рада Через півроку в Україні зникнуть ЖЕКи
Через півроку в Україні зникнуть ЖЕКи

Мешканці багатоповерхових будинків Олевська мають терміново визначитись, хто буде управляти їхніми будинками, такою є вимога Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, який вступив в силу 14 січня.

Отримавши свідоцтво про приватизацію квартири, людина стає співвласником й іншого майна – стін, підвалів, горища, сходового  майданчика. Отож, співвласники повинні відповідати за свій будинок. Не може бути так, що в будинку всі приватизовані квартири, а сам будинок належить міській раді. Якщо раніше кожен власник квартири мав один рівний голос, коли вирішувалося питання спільне для всього будинку, то тепер вага голосу при прийнятті рішень розподіляється згідно з пропорційністю  площі нерухомості. Тобто, якщо людина сплачує більше, то і вага її голосу – більша. Але й відповідальність – також.

Також закон урегулював механізм прийняття спільних рішень.
Запроваджено загальноєвропейський механізм прийняття рішення більшістю голосів. Усі рішення приймають на загальних зборах власників і їх виконання обов’язкове для всіх. Таке, що «я не був на зборах або голосував «проти» – не проходить». Як можна прийняти рішення, якщо мешканці будинку не прийшли на збори? Раніше рішення могло бути прийняте тільки, якщо був кворум і більшість проголосувала. Тепер можна  впродовж 15 днів обійти квартири і дозбирати підписи за рішення під час письмового опитування. Потім підсумовуються всі голоси разом.

Також закон зобов’язує мешканців тих будинків, які не утворили  ОСББ,  винайняти собі управителя будинку, який допомагатиме їм керувати будинком. Адже ЖЕКи в такому форматі, які вони зараз є, будуть ліквідовані.

У міському бюджеті Олевська на 2016 рік затверджено 300 тис. грн. на співфінансування ОСББ.