Головна Новини Олевська міська рада На Житомирщині СБУ припинила незаконний видобуток бурштину
На Житомирщині СБУ припинила незаконний видобуток бурштину

Діяльність групи старателів, які організували підпільний видобуток бурштину в урочищі Корабель поблизу села Шебедиха Олевського району на Житомирщині, припинили під час нічного рейду співробітники Служби безпеки України спільно з інспекцією державного екологічного контролю.

Скориставшись відлигою, дванадцятеро місцевих мешканців і жителів Рівненщини зняли поверхневий шар ґрунту на місці родовища та почали промивати породу для видобутку «сонячного каменю». Працювали бурштинокопачі вночі, при світлі акумуляторних ліхтарів.

Співробітники Управління СБ України в Житомирській області вилучили у зловмисників два автомобіля, дві заводські гідравлічні мотопомпи (ринкова ціна однієї сягає понад 300 тисяч гривень), 100 м шлангів та гідравлічних рукавів, освітлювальні прилади і акумуляторні батареї, металеві труби (т.зв. «шрайбери»), інші робочі інструменти, а також «нічну здобич» старателів – бурштин-сирець великої фракції орієнтовною вартістю понад 100 тисяч гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

Прес-група УСБ України