Головна Новини Олевська міська рада Недогодили: новорічну ялинку Олевська розкритикували в місцевих ЗМІ
Недогодили: новорічну ялинку Олевська розкритикували в місцевих ЗМІ

Новорічна міська ялинка – струнка і пишна, але не в тім річ. Цього року дерево не рубали аби прикрасити головну площу міста,  а вирішили зробити святковим те дерево, котре росте обабіч! Це не новаторство, такий варіант з ялинкою практикують в містах України. Саме про такий спосіб відзначати свято, не рубаючи дерев у лісі, давно говорять і небайдужі олевчани та за це 62 % (станом на 15 січня) голосували на сайті Олевського інформаційного порталу. І нарешті це сталося! Щоправда

кажучи, люди по-різному відреагували на «переїзд» ялинки. Бажання щось змінити або запровадити нове дехто з олевчан сприйняли як міська рада «перестаралася» з новорічним сюрпризом. Екологічний підхід не всім прийшовсь до душі, тому вони, умовно кажучи, шукали відповідь на питання «Чому міська рада не підтримала щорічне «святкове» браконьєрство? Спантеличені або незадоволені маскують обурення за словами «живемо в лісі, невже не можемо собі дозволити», «через бурштин не стільки знищили». І такі думки мають право бути. Та багато хто з містян не хоче заради декількох днів знищувати дерево, тому цього року підтримали позицію цінителів природи. Свою думку висловили й вчителі Олевської гімназії. Л.П. Рубанська, Т.А. Бухштаб, Г.В. Заруба, О.А. Самойленко, Н.В. Коломієць, І.В. Іванова вважають, що «в ситуації, яка виникла внаслідок багаторічного вирубування нашого поліського лісу та руйнування його під час видобування бурштину, просто морально неможливо вирубувати ще одну ялинку заради двотижневого огляду. На Соборній площі міста достатньо ялинок для того, щоб прикрасити їх усі і змінити «обличчя» площі на новорічні свята. Разом з тим, вони зауважують, що треба обов’язково поміняти парканчик навколо ялинки. І, на жаль, електричне освітлення цього річ, хоча й було симпатичним, але прикрашало лише частину дерева». Окрему думку висловила О.В. Сіренко. Вона вважає, що «можна обійтися без зайвої ялинки у центрі, якщо прикрасити усю площу та організувати там новорічні та різдвяні ярмарки, як це робиться в інших містах. Коли на площі буде на що подивитися, крім ялинки, і буде можливість дітям взяти участь у новорічних розвагах, то необхідність у центральній ялинці відпаде сама собою».

Якщо говорити про купівлю штучної ялинки, вона виглядає, навіть, красивіше своїх «натуральних сестер», але та не по карману міському бюджету. Хто зна, можливо, в Олевська ще є час аби прижитися екологічному тренду? Все пізнається у порівнянні, і цей випадок не виключення.

Святкову атмосферу новорічно-різдвяних свят в місті створювала не лише ялинка. Міська рада достойно організувала традиційні заходи – свято Миколая, відкриття ялинки, запровадила нові – шкільні ярмарки. Приватні підприємці та депутати міськради, райради підтримали ініціативу депутата міськради Шибецького В.П. – прикрасити дитячі майданчики в місті новорічною ілюмінацією, про що, власне кажучи, писали на сайті міської ради та Олевському інформаційному порталі.

На рахунок паркану навколо ялинки. Тут не посперечається, вигляд паркану навіює печаль та спогади про комуністичне минуле, тому замінити його дійсно потрібно. В новообраного керівного складу за поточними справами не було часу приділити цьому питанню потрібної уваги. Щодо того, що через

паркан «не підійти-не підступитись» (ред.до ялинки) скажімо, дехто встигає і на дерево залізти, і гірлянди порізати, і іграшки зірвати або побити ще й навколо гору скла залишити.  Не обійшлося без новорічних збитків і цього року.

Ця стаття не покликана когось або щось виправдати. Міська рада не має на меті відповідати на критику критикою, навіть більше, вона вдячна, що людям небайдуже, що відбувається в місті. Натомість обіцяє, що всі помилки та недоліки, які вона бачить і сама, будуть враховані в підготовці до святкування 2017 року.

Наталія Дрозд