Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Загальна інформація Стратегічний план розвитку території
Стратегічний план розвитку території
Автор: Administrator   

Стратегічний план розвитку території: актуально, своєчасно, перспективно Інтерв`ю з Павлом Козирєвим

Вже більше двох років наше місто є учасником проекту «Сталий міський розвиток», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу виконавчим комітетом Української міської ради в партнерстві з Асоціацією малих міст України, Творчим центром ТЦК (Україна), Регіональним Центром Фонду розвитку місцевої демократії в Любліні (Польща), Виконавчим комітетом Новолукомльської міської ради (Білорусь), Студентсько-молодіжною радою (Грузія) та Юрмальською міською думою.


Учасники проекту – шість малих міст з України, Білорусі та Грузії отримали унікальну можливість на прикладі міста Українка, латвійського та польського досвіду підвищити свій економічний рівень, пожвавити активність громадського сектору шляхом розробки та впровадження власних стратегій соціально-економічного розвитку.
Робочою групою нашого міста за підтримки експертів зі стратегічного планування стратегія економічного розвитку була створена. Наступним кроком стане її затвердження на сесії міської ради.
Про важливість такого кроку для розвитку нашого міста, перспективи, які перед ним відкриваються, та про власний досвід реалізації стратегічного плану розповідає голова Асоціації малих міст, міський голова міста Українка Павло Козирєв.

Наскільки потреба в створенні стратегічного плану економічного розвитку українських міст зараз є актуальною і відповідає, так би мовити, «духу часу»? Наскільки стратегічне планування в контексті малих міст впливає на розвиток держави в цілому?


Для початку хочу назвати декілька цифр. Малі міста становлять 75% від загальної кількості міст України. Це 366 населених пунктів, в яких проживає більше 6 млн. населення. Більшість з цих міст є районними центрами, тобто їх адміністративними і культурними осередками. А отже відродження потенціалу цих міст не може не впливати на розвиток держави в цілому. Ця практика відсутня в малих містах. Вони потребують допомоги найбільше, а отримують її найменше.
Світова практика показує, що стратегічний план свого розвитку має бути у кожного населеного пункту. А визначати, як саме повинно розвиватися місто, належить його громаді. Цю практику потроху переймає Україна, і вже деякі міста мають стратегічні плани свого розвитку. Але всі вони - переважно великі населені пункти, обласні центри, або ж міста обласного підпорядкування. Що стосується малих міст районного значення, то лише одиниці створили свої стратегічні плани.
Професійно створений стратегічний план сприяє підвищенню конкурентоспроможності міста та, як наслідок, зростанню рівня та якості життя, оскільки передбачає формування сприятливого бізнес-середовища і створення умов для інвестування на тривалий період.
Зараз Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України готує концепцію Державної підтримки регіонального розвитку, яка передбачає чіткий порядок створення стратегічних планів міст, виконання якої буде обов’язковим. А це означає, що завтра кожне місто повинне буде створити свій стратегічний план розвитку за власні кошти. Проект «Сталий міський розвиток» - це унікальна можливість для міст-учасників створити цей документ за кошти Європейського Союзу.

Українка має свій стратегічний план економічного розвитку. Наскільки план можна назвати виконаним на даний момент?


Загальний стратегічний план сталого розвитку в Українці розроблений у 2005 році. На даний момент він реалізований у значному обсязі. Доповненням до нього став план економічного розвитку, розроблений у 2009 році. Ці документи дозволили визначити пріоритети розвитку громади, направити ресурси першочергово у чітко визначених напрямках.
Зокрема одним із показників результативності стратегічного плану є те, що за останні 8 років бюджет міста Українка збільшився в 7 разів. Це відбулося в основному за рахунок розвитку сектору малого та середнього бізнесу, для функціонування якого в місті були створені комфортні умови.
Однією з важливих цілей, приписаних у стратегічному плані, було покращення якості комунальних послуг, в рамках якої ми змогли забезпечити жителів міста якісною питною водою. На даний момент якість води за рахунок полімеризації труб значно зросла. 96% населення Українки встановили лічильники на воду, що змушує людей економно використовувати її та заощаджувати власні кошти. Також було запроваджено системи сортування та переробки відходів, встановлено контейнери для роздільного збору сміття, покращено благоустрій міста.
Окрім того, однією з цілей стратегічного плану було забезпечення громадського порядку. Ми досягнули цієї цілі, створивши громадське формування «Гроза», яке відповідає за спокій у місті. І це далеко не все, що вдалося реалізувати.

В чому полягає унікальність проекту «Сталий міський розвиток»?

«Сталий міський розвиток» унікальний тим, що вперше переможцем конкурсу проектів нарівні з такими містами як Рим, Барселона, Париж, стало мале місто України. Нам вдалося отримати цей грант і ми доводимо, що з малими містами теж можна мати справу. Європа зацікавлена в гармонійному розвитку малих міст, і ми, реалізовуючи цей проект, маленькими кроками змінюємо життя в своїх громадах на краще.

Оскільки основою української ментальності є поняття «А мені що з цього буде?», не можна не спитати, наскільки більше перспектив має місто (а отже і кожен окремий член його громади), у якого є стратегічний план розвитку?

Ну, по-перше, отримавши стратегічний план економічного розвитку, місто буде чітко знати, в якому напрямку йому варто рухатися, на чому зосередити свою увагу, щоб якомога швидше досягти позитивних результатів. А оскільки практично всі цілі так чи інакше спрямовані на покращення інвестиційного клімату в місті, рівня життя його мешканців, то від того, наскільки успішно будуть реалізовані всі цілі плану, виграє кожен житель міста.
А по-друге, місто неабияк виграє від того, що бере участь у проекті такого масштабу, набувши досвіду в управлінні та реалізації проектів. Завдяки цьому досвіду місто зможе в подальшому залучати додаткові кошти в громаду від українських та іноземних програм розвитку. Крім того, участь у подібних проектах згуртовує усіх небайдужих до свого міста. А коли люди об’єднуються, генерують ідеї, реалізовують їх на благо своєї громади – чи це не є тим результатом, про який можна тільки мріяти?