Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада В Олевську перейменують 20 вулиць
В Олевську перейменують 20 вулиць
Автор: Content manager   

Обговорення процесу декомунізації в Олевську почалось 16 грудня, під час першого засідання робочої групи в Олевській міській раді. В Олевську близько 120 вулиць і 40 провулків, назви яких треба «звірити» із «декомунізаційним» пакетом документів.

22 грудня відбулось друге засідання робочої групи, куди увійшли депутати міськради, члени виконкому, історики та краєзнавці, з питання перейменування вулиць Олевська згідно законів про декомунізацію. До забороненого списку Український інститут національної пам’яті  відніс вулиці з провулками:Жовтнева, Комсомольська,Чапаєва, Островського,Радгоспна, Кузнєцова,Федорова, Енгельса, Щорса, Коцюбинського, Інтернаціональна та Іскри.

У списку радянських назв та діячів, чиї імена повинні зникнути з карти міста опинилися вулиці Горького, Ковпака, пров. Ковпака, Матросова, Суворова, О.Кошового, пров. О.Кошового, Зої Космодем'янської, пров. З.Космодем'янської, Чкалова, Московська, І пров. Московський, ІІ пров. Московський. Таким чином, близько 20 вулиць та 11 провулків отримають нові назви.

Доречними прикладами та знанням історії робочій групі допомагав вчитель історії Олевської гімназії, краєзнавець Шинкар Анатолій Олександрович, адже навколо багатьох імен виникала полеміка. В Олевську дійсно багато вулиць носить імена радянсько-російських постатей, тому вирішили вшановувати своїх героїв та історію. Матросова планують перейменувати на вулицю Миколи Гайчені, учасника АТО, який загинув в лютому 2015 року. Чапаєва на Хмелівську, Грабчака повернути попередню назву Зелену. Серед запропонованих назв звучали: Бортницька, Князя Олега, Князя Мала, Олексія Береста, Івана Дерев’янка, Мойсея Гендельмана, Марії Баринової, Олександра Гученка, Антона Осипчука, Лідії Пасічної, Микола Юськова, Антона Осипчука, Галини Добровольської, Жана Антонюка, Івана Черняховського, В’ячеслава Чорновола, Івана Піддубного, Богдана Ступки, Овруцька, Олевської республіки, Тараса Боровця, Поліської Січі, Бориса Симоновича, Козацька, Різдвяна, Ліщенська, Львівська.

Супротив та непорозуміння серед громадян виникає на тлі можливих витрат, які принесе із собою перейменування. Заміни паспортів або паперових документів, що засвідчують власність на нерухомість, у зв'язку з перейменуванням вулиць – жоден закон не вимагає. Усі документи зі старими назвами залишаються чинними. Зміни до документів вноситимуться під час укладання договорів про продаж, дарування чи успадкування майна. Платити за це не доведеться.

УВАГА! Якщо до 21 лютого 2016 року місцеві ради не виконають вимоги Закону – вулиці в населених пунктах перейменують облдержадміністрації. 

 Олевська міська рада обіцяє винагороду тому, хто запропонує найкращу назву вулиці, яка буде прийнята депутатами міської ради на засіданні сесії. Свої пропозиції можна надсилати на електронну адресу  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .