Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Інформаційний бюлетень "Каждый пишет, как он слышит…."
"Каждый пишет, как он слышит…."
Автор: Administrator   

Цей рядок відомого барда Булата Окуджави згадався після ознайомлення з матеріалами колег по перу із газет "Зорі над Убортю" та "Незалежна" з приводу засідання виконкому міської ради 20 березня 2012 року.

 

 

Щоправда, у нашому варіанті він виглядає трошки інакше - кожен пише у залежності від того, від кого він залежить (вибачте за тавтологію). Варто зазначити, що це не стосується останнього згаданого видання, хоча і в ньому не спостерігається намагання звернути увагу саме на законність обговорюваних питань. А вони знову стосуються комунального майна.
Гостра дискусія розгорнулася з приводу формулювання рішення виконкому міської ради. Як відомо, свідоцтво на право власності нерухомого майна оформляється БТІ після прийняття рішення виконавчими органами відповідних місцевих рад. У даному випадку мова йде про майно, яке знаходиться на території Олевська і згідно наданих документів знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міста Олевського району. Саме так сформульовано у рішенні, підготовленому працівниками міської ради.
Районна рада та райдержадміністрація вважають, що цей рядок повинен бути доповненим і звучати так: у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Олевського району в особі Олевської районної ради.
Головним аргументом гостей, які прибули на засідання виконкому - юристів з обласної ради В. Казьмірика та І. Леонченка, а також директора Коростенського МБТІ К. Кудринської було те, що "…в Україні так ніхто не робить".
Аргументом працівників міської ради, які готували рішення, були ст. 142, 143 Конституції України, ст. 1, 28, 30, 60, п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п. 6.2.2., 8.1., 8.2. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затверджених Наказом № 7/5 від 07.02.2002 року Міністерства юстиції, рішенням дев'ятої сесії Олевської районної ради 21 скликання від 20.07.1992 року "Про розмежування майна комунальної власності між власністю селищних та сільських рад народних депутатів", враховуючи роз'яснення Міністерства юстиції України про порядок реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна залежно від форм власності № 19-32/2 від 11.01.2007 року.
Ще до початку засідання виконкому міської ради депутати міської ради С.О. Єгоров та С.М. Євдокимов, які брали участь у підготовці проекту рішення, як юристи, чітко висловили свою позицію і озвучили статті, пункти та положення, зазначені вище. Представники обласної ради у відповідь, на жаль, не послалися ні на один пункт закону, звучало тільки одне - так ніхто не робить.
Ще була присутня іронія на кшталт: "Ви розумієте, що буде, якщо при прийнятті рішення щодо об'єкту, районній раді необхідно буде зібрати погодження від усіх сільських та селищних рад?"
Даремна іронія, тому що у законі чітко сказано - відповідної ради. Тобто, якщо мова йтиме про об'єкт спільної комунальної власності, який знаходиться, наприклад, на території Кишина, то необхідна буде згода тільки Кишинської сільської ради.
Засідання виконкому розпочалося у присутності гостей з області, а також голів районної ради М.А. Харченка та РДА А.В. Дяченка (останній, до речі, використовуючи свою посаду, відверто тиснув на членів виконкому, половина з яких, що були присутніми, працюють під його безпосереднім керівництвом).
Отже для голосування були запропоновані два проекти рішення (свій проект виніс на голосування член виконкому міської ради О.С. Ковальчук). З самого початку було зрозуміло, що жодне з рішень не набере необхідної кількості голосів. Та все ж міський голова поставив пропозицію О.С. Ковальчука на голосування. Її підтримали 9 членів виконкому.
Після того, як представники районної влади, гості з області та представники ЗМІ залишили засідання, члени виконкому прийняли "соломонове рішення", за яке й проголосували одноголосно. Розглянуті були питання щодо оформлення права власності на КУ "Олевська центральна районна лікарня", КП "Олевська центральна районна аптека № 32", Олевська гімназія, Олевська ЗОШ № 2, Олевська ЗОШ № 3 та Олевський МНВК. Нижче ми пропонуємо читачам ознайомитися з обома варіантами рішень. Друкуємо рішення тільки по одній установі у зв'язку з тим, що по інших об'єктах рішення аналогічні.
Рішення підготовлене працівниками міської ради.

 

Про оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна

Розглянувши звернення Олевської районної ради та КП "Олевська центральна районна аптека № 32", додані матеріали, керуючись ст. 142, 143 Конституції України, ст. 1, 28, 30, 60, п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п. 6.2.2., 8.1., 8.2 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затверджених Наказом № 7/5 від 07.02.2002 року Міністерства юстиції, рішенням дев'ятої сесії Олевської районної ради 21 скликання від 20.07.1992 року "Про розмежування майна комунальної власності між власністю районної ради і власністю селищних та сільських рад народних депутатів", враховуючи роз'яснення Міністерства юстиції України про порядок реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна залежно від форм власності № 19-32/2 від 11.01.2007 року, виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Оформити право власності на нерухоме майно, яке знаходиться за адресою: м. Олевськ, вул. Володимирська, 9, інвентарна справа № 2730, яке перебуває на балансі КП "Олевська центральна районна аптека № 32" Олевської районної ради за територіальними громадами сіл, селищ, міста Олевського району в особі Олевської міської ради, Бучманівської селищної ради, Новоозерянської селищної ради, Новобілокоровицької селищної ради, Дружбівської селищної ради, Білокоровицькоої сільської ради, Руднє-Бистрянської сільської ради, Жовтневської сільської ради, Жубровицької сільської ради, Журжевицької сільської ради, Зольнянської сільської ради, Зубковицької сільської ради, Кам'янської сільської ради, Замисловицької сільської ради, Кишинської сільської ради, Комсомольської ради Копищанської сільської ради, Лопатицької сільської ради, Майданської сільської ради, Радовельської сільської ради, Сущанської сільської ради, Стовпинської сільської ради, Хочинської сільської ради, Тепеницької сільської ради та Юрівської сільської ради в управління Олевської районної ради Житомирської області.
2. Комунальному підприємству "Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації видати свідоцтво про право власності на майно.
3. Реєстратору БТІ до особливих позначок внести додаткові відомості про об'єкт права, на який проводиться державна реєстрація, а саме: об'єкт права комунальної власності не може бути вилучений у територіальних громад без згоди безпосередніх територіальних громад та відповідного рішення ради або уповноваженого ним органу.
Міський голова А.В. Повар.

 

Рішення, за яке проголосували 18 присутніх на засіданні членів виконкому міської ради.

 

Про оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна

Розглянувши звернення районної ради та КП "Олевська центральна районна аптека № 32", додані матеріали, керуючись ст. 142, 143 Конституції України, ст. 1, 28, 30, 60, п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п. 6.2.2., 8.1., 8.2 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затверджених Наказом № 7/5 від 07.02.2002 року Міністерства юстиції, рішенням дев'ятої сесії Олевської районної ради 21 скликання від 20.07.1992 року "Про розмежування майна комунальної власності між власністю районної і власністю селищних та сільських рад народних депутатів", враховуючи роз'яснення Міністерства юстиції України про порядок реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна залежно від форм власності № 19-32/2 від 11.01.2007 року, виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Оформити право власності на нерухоме майно, яке знаходиться за адресою: м. Олевськ, вул. Володимирська, 9, інвентарна справа № 2730, яке перебуває на балансі КП "Олевська центральна районна аптека № 32" Олевської районної ради за територіальними громадами сіл, селищ, міста Олевського району в управління Олевської районної ради Житомирської області.
2. Комунальному підприємству "Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації" видавати свідоцтво про право власності на майно за територіальними громадами сіл, селищ, міста Олевського району.
Міський голова А.В. Повар.

 

Читачі самі можуть ознайомитися з тими статтями та пунктами законодавства, на які посилаються у своєму рішенні працівники міської ради. Можливості інтернету тепер дозволяють це зробити всім бажаючим.
Залишилося додати про декілька запитань, на які поки що немає відповідей.
На жаль, жоден з колег-журналістів не написав про те, що секретар ради Т.В. Заруба задала конкретне запитання юристу обласної ради В. Казьмірику і попросила відповісти: так чи ні. Питання було наступне: "Чи відповідає законодавству проект рішення, підготовлений працівниками міської ради?". Конкретної відповіді члени виконкому і присутні у залі не почули.
І останнє. Не бажаючи рахуватись із пунктами закону, районна рада 25 січня ц.р. прийняла рішення "Про оформлення права власності на нерухоме майно", яким намагалася вирішувати питання власності виключно на районному рівні. Прокуратурою Олевського району винесено протест на дане рішення, і воно, як незаконне, скасовано на 11-й сесії районної ради 28.03.12 р.
Чи не є це доказом того, що міська рада приймає правильні рішення щодо оформлення права власності на нерухоме майно?


P.S.
Поповзли чутки, що директор Коростенського МБТІ вже нібито написала відмову оформляти право власності на нерухоме майно, відповідно до рішення, прийнятого виконкомом міської ради. Цікаво, на які пункти закону у своїй відмові посилатиметься вона?
Костянтин Олежко