Головна Новини Олевська міська рада Олевська гімназія. Три роки в стадії будівництва
Олевська гімназія. Три роки в стадії будівництва
Будівництво нового корпусу Олевської, тоді ще загальноосвітньої школи I-III ступенів №1, розпочалося у грудні 1992 року, навчання ж у 2003 році. За цей час встигли збудувати лише корпус №1, де навчаються учні 5–11 класів. Діти 1-4 класів навчаються в орендованому відділом освіти
 приміщенні дитячого садочка №19 «Сонечко», який розташований поряд. Нічого не змінилось і після того, як у 2008 році школу реорганізували в гімназію. Вона довгий час залишалася зручним пунктом для обіцянок посадовців, згодом це перейшло в хронічну обіцянку. За цей час написано десятки листів, стільки ж здійснено поїздок, зустрічей, розмов. І здавалося, що їх почули, коли у 2012 році в області дали згоду на добудову приміщення для молодших класів. Будівельна організація «Будпослуги-1», навіть, погодились на умову вкласти свої 120 тис. грн., які їй мали повернути і далі фінансувати проект. Через ряд причин, пов’язаними з воєнними діям на сході України, будівництво зупинилося. Але ця ситуація не зруйнувала бажання довести справу до кінця. Довгоочікувана добудова початкових класів Олевської гімназії активізувалася у жовтні 2015 року.

В стадії незавершеного будівництва перебувають 8 класних кімнат початкової школи площею 494 м². За проектом передбачено приміщення лише для 2,3,4 класів, першокласники продовжуватимуть навчатися у приміщенні ДНЗ. В цьому плані, проект не зовсім зрозумілий. Логічніше було б проектувати із приміщеннями для першокласників. Не зміг цього пояснити і директор школи Євгеній Рябой, який показував хід будівництва. Натомість провів наглядну екскурсію приміщенням початкових класів в орендованому приміщені. Насправді, це жах. Гнила підлога, грибок на стінах, дошка висить в метрі до першої парти, через нестачу місця діти змушені навчатися в коридорі. Старі вікна не можна відкрити на провітрювання, майже всі кімнати прохідні, щоб вийти в туалет дитині треба пройти два класи, а значить турбувати дітей і вчителя. Матеріально-технічна база, якщо це можна так назвати, схожа на музейні експонати. Виникло бажання винести все те і спалити. В іншому класі розміщено кабінет завуча, який відокремився від учнів полицею з книжками.  Отримувати освіту в таких умовах неабияк шкодить здоров’ю дітей, тому батьки щораз на зборах згадують про ці проблеми. За ці 23 роки гімназія перетворилась на архітектурний біль міста, а болить найбільше педагогам і батькам. Зі свого боку дирекція та педколектив роблять все можливе аби привернути до себе увагу. Олевська гімназія стала одним з найкращих навчальних закладів району, про що свідчать показники на рівні району та області. Враховуючи це, вони заслуговують мати належні умови для навчання.

Нещодавно голова Житомирської ОДА Сергій Машковський особисто інспектував об’єкти, які будуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку, в тому числі і будівництво Олевської гімназії. У своєму інтерв’ю телеканалу СК1 посадовець  розповів, що з даного фонду на реалізацію 62 інвестиційних проектів в Житомирській області передбачено 115 млн гривень. На будівництво приміщень для молодших класів Олевської гімназії потрібно приблизно 5 млн. грн. Але є переживання, що нестабільність в країні може вплинути на цю цифру.

Згідно інформації, розміщеної на сайті Житомирської облдержадміністрації до Переліку проектів ДФРР в Олевському районі входять «Реконструкція інженерних мереж та внутрішнього оздоблення дошкільного навчального закладу "Дзвіночок" с. Кишин», «Реконструкція системи теплопостачання із встановленням теплогенератора модульного для опалення приміщень Копищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів» та «Коригування робочого проекту по об’єкту: "Середня школа №1 по вул. Інтернаціональній в м.Олевську" - будівництво (блок секція 2-4 -х класів на 120 учнівських місць 2012-2015).

До кінця 2015 року будівельники планують зробити перекриття та вставити вікна. Якщо все йтиме на планом, у вересні 2016 року діти навчатимуться в нових класах.  Цього разу сподіваються, що ні зміна влади, ні курс валюти не вплине на щасливе відкриття у наступному році.