У світі 124 млн повністю незрячих.За допомогою зору людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Людей, які позбавлені такої можливості від народження або через хворобу нині в Україні нараховується 300 тисяч. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку кількість сліпих у світі зростає на 1 мільйон осіб, кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину - одна дитина. Щороку в Україні інвалідами внаслідок вад зору визнають близько 12 тисяч осіб.
Неможливе можливо і доказ тому історії з життя великих людей з обмеженими можливостями, як наших сучасників, так і попередників, які досягли успіху всупереч тому, що повинно б їх зупинити.
Галілео Галілей – «батько» сучасної науки. Маючи слабкий зір – це не завадило розгледіти зірки на небі через телескоп, який він же і придумав. Саме він довів що земля кругла. Вважається, що саме Галілей придумав також компас і термометр.
Луї Брайль – той самий творець рельєфного шрифту для сліпих, який сьогодні називають шрифтом Брайля.
Клод Моне – всесвітньовідомий художник, втрата зору з-за кількох катаракт позначилася на стилі його творчості настільки, що сьогодні картини Моне коштують мільйони.
Ванга відома ясновидиця. В 12 років дівчинка потрапила в сильний смерч, який проніс її сотні метрів, після чого вона втратила зір, але натоміть почала пророкувала майбутнє.
Рей Чарльз – афроамериканець, що втратив зір з дитинства, але це не завадило стати легендою джазу та потрапити до 100 найвидатніших артистів всіх часів.
Джозеф Пулітцер – родоначальник «жовтої преси», через напружену роботу почав втрачати зір, але це не зупинило його, з 1917 року ім’я цього американця носить найвідоміша премія у сфері журналістики – Пулітцерівська. Завдяки його критичним статтям було відкрито Статую Свободи в США.
В це складно повірити, але такі «приклади» вчать, що життя може бути, а може й стати різним – сліпим, глухим, німим, в інвалідному візку чи прикутим до ліжка, але головне, щоб оточуючі не були байдужими до цих проблем.
Будьте чуйними! Якщо бачите людину з проблемою зору – допоможіть. Добро починається з нас. |