Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2021
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Децентралізація держархбудконтролю розпочалася
Децентралізація держархбудконтролю розпочалася
Автор: Content manager   

міста створюють структурні підрозділи архітектурно-будівельного контролю

30 жовтня в Києві відбулася науково-практична конференція з питань забезпечення децентралізації функцій виконавчої влади та запровадження прозорої системи контролю і нагляду у сфері будівництва.

Міські ради Красного Лиману та Дружківки стали першими в країні органами місцевого самоврядування, які взяли на себе функції державного архітектурно-будівельного контролю. Відповідні акти було підписано під час конференції.

«Це історичний день, коли ми всі на власні очі побачили перші результати децентралізації, - сказав  під час свого виступу на конференції Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. –Відтепер саме органи місцевого самоврядування самостійно вирішуватимуть що, як і де повинно будуватись на території їхніх громад. Вони ж будуть і контролювати виконання своїх рішень забудовниками».

«Сьогодні ми очікуємо від усіх міських голів, а потім і від голів громад звернення про те, щоб отримати ці функції. Громада повинна чітко знати, що новий керівник, якого вони обрали і якого вважають ефективним менеджером, має ресурси – архітектурно-будівельної інспекції, земельні, маршрутну карту розвитку міської інфраструктури. Дуже важливо саме через такі функції зміцнювати роль місцевого самоврядування», -наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

У роботі конференції взяв участь директор Центру аналізу та розробки законодавства АМУ Я.Рабошук. Виступаючи перед учасниками він, зокрема, проінформував про перебіг процесу створення органів архбудконтролю в містах-членах Асоціації.

Наразі процес створення структурних підрозділів архітектурно-будівельного контролю в органах місцевого самоврядування вже розпочався. За результатами опитування, яке провела Асоціація,вже створено відповідні виконавчі органи у таких містах:

Київ та майже всі обласні центи (в  Ужгороді та Запоріжжі розгляд цього питання відкладено)

міста обласного значення: Теплодар, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Котовськ, Южний, Кременчук, Комсомольськ, Ірпінь, Охтирка, Гола Пристань, Ладижин, Жовті Води, Умань, Маріуполь, Кам’янець–Подільський

Процес створення таких підрозділів розпочався у містах:

Кривий Ріг, Миргород, Мелітополь, Токмак.

В містах районного значення такий процес наразі не відбувається, однак, у місті Тростянець Сумської області, Українка Київської області відповідні виконавчі органи вже створені, а в містах Пологи Запорізької та Лохвиця Полтавської питання створення розглядається.

Головною причиною, що стримує створення структурних підрозділів архітектурно-будівельного контролю в органах місцевого самоврядування, є необхідність прийняття  на сесії місцевої ради рішень щодо зміни місцевих бюджетів на 2015 рік, структури виконавчих органів. Тому очікується, що питання про створення підрозділів архбудконтролю  у містах розглядатиметься вже у новому році.

Довідка Центру аналізу та розробки законодавства АМУ

1 вересня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» №320-VIII, який реформує систему державного архітектурно-будівельного контролю і передає відповідні функції та повноваження з загальнодержавного на місцевий рівень.

Уряд та Мінрегіон прийняли 11 узгоджуючих підзаконних актів для найповнішої реалізації цього Закону.

Зокрема, постановами Кабінету Міністрів від 26 серпня 2015 року №747 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. №466» та від 8 вересня 2015 року №750 «Про внесення змін до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» внесено відповідні зміни до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт та Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Згідно цих нормативно-правових актів повноваження щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, реалізуються виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних рад – щодо об’єктів I, II, III категорій складності, розташованих в межах відповідних населених пунктів.

Щодо об’єктів I, II, III, IV категорій складності, розташованих в межах міст - такі повноваження реалізуються виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю відповідних міських рад, а у Києві та Севастополі - структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Згідно Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, який був затверджений постановою Кабміну від 19 серпня 2015 року №698 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду» контрольні функції на місцевому рівні здійснюватимуть структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій та виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (І-ІІІ категорії складності). А Державна архітектурно-будівельна інспекція наглядатиме через регіональних головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 року №778 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері містобудівної діяльності» вносяться зміни до Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

Постановою Уряду від 19 серпня 2015 року № 671 «Деякі питання діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю» затверджено Примірне положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю, яким уніфіковано функціональні основи діяльності місцевих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю та визначено основні засади передачі таких функцій архбудконтролю.

Асоціація міст України погодила проекти цих нормативно-правових актів відповідно до законодавства.

Інформацію взято з сайту: АМУ