Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Місцеві вибори в Олевську: очима спостерігача
Місцеві вибори в Олевську: очима спостерігача
Автор: Content manager   

У неділю, 25 жовтня, в Олевську відбулися місцеві вибори –  чергові вибори депутатів обласних, районних, міських рад та міського голови. Олевчани обирали нових представників місцевої влади.

Оскільки місцеві вибори відбуваються раз на 5 років, було прийнято рішення спостерігати за всім виборчим процесом, в часі це було з 8.00 до 06.00 (майже добу). З посвідченням офіційного спостерігача від ГО прибула до виборчої дільниці розташованої в РБК. Все на місцях: кабіни для голосування, опломбовані урни, працюють члени комісії, не вистачало лише Державного Прапора України. Навіть, заядлі патріоти цього не помітили. Головою дільниці була вчитель ЗОШ №3 Шапорда Жанна Володимирівна. Зазвичай спостерігачі та кандидати традиційно відзначають погане знання членами ДВК процедур та законів, але цього разу, здається, пробили дно. Ситуацію рятувала член комісії Мороз Ніна Миколаївна, рекордсмен виборів, загалом присутнім пощастило, що вона була «підкована» в цих речах.

Кожен виборець отримав чотири бюлетені, воєвиявлення здійснював 7-10 хвилин, дехто перед цим хвилин 10-15 читав. Здебільшого орієнтувалися на знайомі прізвища, а вже потім на партію. Серед побажань найактивніших виборців були окуляри. Дійсно, більшість людей похилого віку не читають без окулярів, які вони забували вдома, а в тому бюлетені і добре зрячому «мозок можна винести». Вибори пройшли демократично – це факт, судячи з явки, із 1482 закріплених за дільницею реалізували своє виборче право лише 672 олевчанина. І хоч це було прогнозовано, так ставитися до процесу обрання влади не можна.

 На власні очі бачила хід голосування, підрахунок голосів, оголошення перших результатів та новини з інших виборчих дільниць. Спостерігачі попіклувались, щоб у членів ДВК не було канцелярії, натомість були чисті руки. В загальному вибори пройшли «без видовищ» та «каруселей». Щоправда заїжджали представники ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Один з кандидатів не знайшов себе у списках по округу, через неуважність переплутали, але вмить виправили. Як це відобразиться на результатах буде видно з протоколів.

Наталія Дрозд