Головна Новини Олевська міська рада Олевчани обговорили зміни до Конституції України та законопроект «Про освіту»
Олевчани обговорили зміни до Конституції України та законопроект «Про освіту»

21 жовтня в Олевську обговорили зміни до Конституції України в частині децентралізації влади та територіального устрою нашої країни. Нажаль, Олевськ не увійшов до числа об’єднаних територіальних громад, що дало б можливість говорити про зміни до КУ та їх «плюси» спираючись на власний досвід. На думку більшості, вибори до новостворених об’єднаних громад мають пройти якомога швидше, в першому півріччі 2016 року.

Другим питанням обговорено зміни до Закону про державну службу. Нова редакція Закону має на меті поєднати європейські стандарти з українською усталеною ментальністю державного службовця. Основною метою реформи Закону про державну службу є побудова професійної, некорумпованої, престижної, зорієнтованої на потреби громадян державної служби, відкриті  та підконтрольні громадянському суспільству органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, належна співпраця влади з громадянами України. Про це говорив присутнім представникам місцевого самоврядування на чолі з міським головою Поваром А.В., керівникам управлінь районної адміністрації та студентам Олевського ліцею народний депутат України Володимир Арешонков. Основні зміни до Закону про державну службу стосуватимуться системи управління, категорій посад державного службовця та моделі системи оплати праці.

Порушили тему незаконного видобутку бурштину. Нардеп повідомив, що закон, який би дозволив легалізувати видобування дорогоцінного каміння так і не прийняли. Він був затверджений лише в першому читанні, до другого читання законопроект про видобування та реалізацію бурштину не «ДІЙШОВ». В Уряду своя позиція на цей рахунок, він вважає, що держава повинна бути монополістом у видобутку бурштину та його експорту. А це означає, що поки «держава» побудує або створить відповідне підприємство, легалізовувати вже не буде що. Питання по поверненню пільг громадянам із 4-ю категорією по ЧАЕС теж навряд чи зміниться в кращу сторону. Шановні олевчани, з 1 листопада заборонено вивозити лісокругляк терміном на 10 років, окрім сосни, яку вивозитимуть ще рік. Натомість зняли мито на ввезення лісопереробного обладнання.

Наступна зустріч відбулась з працівниками освіти на тему законопроекту ЗУ «Про освіту», який розкритикували освітяни Олевська. Мовляв, вона не на часі, її треба приймати після утворення об’єднаної громади. Володимир Юрійович озвучив, що депутати ще у червні виділили 180 млн гривень на друк підручників для 1-4 класів, але навчальної літератури Олевщина так і не отримала.

Через відсутність фінансування, в районі не відкрили 4 дитячих садочки. Харчування проводять лише в школах сіл Варварівка, Корощино, Кишин та Олевській ЗОШ №3. В Олевську гімназію та ЗОШ №2 не можуть знайти кухарів.