Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Інформаційний бюлетень Чиї імена вшановувати?
Чиї імена вшановувати?
Автор: Administrator   

До теми перейменування вулиць в Олевську

Чиї імена вшановувати?

 

У місті Олевськ на Житомирщині перейменовано всі вулиці, названі колись на честь радянських вождів. Натомість їм дано імена видатних представників українського націоналістичного та патріотичного руху.
Таке рішення ухвалено на сесії Олевської міськради. У заяві, поширеній прес-службою міськради значиться: "Сесія поставила крапку у питанні: виконувати чи не виконувати видані ще 28 березня 2007 року Віктором Ющенком укази щодо винуватців жертв голодоморів та політичних репресій в Україні. Хоча провладними депутатами чинився спротив такому рішенню...".
Отже, відтепер в Олевську не буде вулиць та провулків імені Йони Якіра, Григорія Котовського, Станіслава Косіора, Павла Постишева, Григорія Петровського, Михайла Калініна. У їхніх назвах увічнено імена Олени Теліги, Олега Ольжича, гетьмана Виговського, Олексія Опанасюка, Героїв Крут, 20-річчя Незалежності України, Юрка Тютюнника.
… Мусимо визнати: і сьогодні на двадцять першому році незалежності України, проблема "дефіциту патріотизму" в назвах наших вулиць і площ залишається актуальною. Чимало в нас іще вулиць і пам'ятників, що возвеличують організаторів Голодомору та репресій в Україні, зрадників і вождів комуністичного режиму. Поряд із цим подвиги героїв, які боролися за незалежність України та проти тоталітарного режиму, залишаються мало відомими загалові.
Так відбувається й тому, що в Україні досі не прийнято закон про люстрацію, з якого свого часу починали розробку нової національної ідеї у звільнених від кайданів тоталітаризму Польщі, країнах колишньої Чехословаччини тощо. Цей закон спонукає не лише до перейменування вулиць та відзначення у географічних назвах справжніх героїв та видатних постатей історії і культури, а й до офіційного засудження конкретних організацій та осіб, причетних до злочинів проти народу. Не секрет, що сьогодні ще живі організатори та виконавці масового винищення українців, замовники політичних убивств українських діячів, терористичних операцій НКВС, КДБ на території України. Вони й досі отримують державні пенсії, тоді як репресовані комуністичним режимом залишилися поза належною увагою Української держави.
О. Кощенко.


Газета "Сільські вісті" від 30 грудня 2011 року.