Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада В Олевську обговорили ескіз Генерального плану міста
В Олевську обговорили ескіз Генерального плану міста
Автор: Content manager   

15 жовтня 2015 року в залі засідань Олевської міської ради відбувся семінар з представниками підприємств, установ та організацій міста з питання обговорення Генерального плану міста.

Коригуванням Генерального плану міста займалосьДП «Науково-дослідний та проектний інститут містобудування». Нагадаємо, що у цьому році  Олевськ зробив замовлення з розробки нового генерального плану міста, адже старому генплану вже 22 роки і він себе вичерпав. Відповідно був оголошений тендер, тривала тендерна процедура, а відтак 29 травня відбулося розкриття тендерних пропозицій. Як повідомив голова тендерного комітету, заступник міського голови Мельник С.В., взятися за коригування генерального плану Олевська  готові були взятися чотири фірми, переможцем стало ДП «Науково-дослідний і проектний інститут  містобудування» з ціною акцептованої (акцепт - згода прийняти умови, що містяться у пропозиції укласти договір) пропозиції 241 812 тисяч гривень. Державне підприємство «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» (НДПІ містобудування) є провідною науковою та проектною організацією в галузі містобудування на Україні; заснований в 1946 році;має 60-річний досвід виконання науково-дослідних і проектних робіт у регіонах України, Російській Федерації, Казахстану, Молдови, а також у Болгарії, Монголії, Румунії, Угорщині. Розробляли генплан місту Севастополь, Енергодар, Сваляві та інше. Фахівці НДПІ містобудування брали участь у розробці Законів України - «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність», «Про планування і забудову територій», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву», опублікували більше 150 книг, науково-технічних збірників, методичних вказівок, посібників і довідників по містобудуванню та виконали більше 3000 містобудівних проектів.

 На обговоренні були присутні працівники апарату ради, депутати, члени виконкому, представники РЕМу, залізниці, громадськість. Генеральний план – це документ, який містить життєво важливу інформацію про населений пункт, оскільки є основним видом мiстобудiвної документації з планування території населеного пункту, призначеним для обґрунтування (розроблення та реалізації) довгострокової політики органу місцевого самоврядування в питаннях використання i забудови території. В цьому документі буде описано як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі роки. По своїй суті Генеральний план є основним планувальним документом, який встановлює в інтересах населення та з урахуванням державних завдань напрямки й межі територіального розвитку населеного пункту, функціональне призначення та будівельне зонування території, містить принципові рішення щодо розміщення об’єктів загальноміського значення, організації вулично-дорожньої мережі й дорожнього руху, інженерного обладнання, інженерної підготовки й благоустрою, захисту території від небезпечних природних i техногенних процесів, охорони природи та історико-культурної спадщини, черговості освоєння території. Тому сьогодні спільно і досить оперативно почати працювати над питанням: “Яким ми хочемо бачимо наше місто в майбутньому?” Доповідач, яка презентувала ескіз, докладно розповіла про заплановані місця відпочинку, нового будівництва, полігон для ТПВ, нове кладовище, спортивні майданчики. Озвучила не менш важливі питання – якою буде система водопостачання, газопостачання та санітарної очистки міста… Наприклад, в генеральному плані Олевська першочергово необхідно затвердити межі міста із сусідніми населеними пунктами. Олевська міська рада щороку розробляє велику кількість програм серед яких програми соціально-економічного розвитку, програма розвитку житлово-комунального господарства.., а також є Стратегічний розвиток міста. Якісна ж розробка Генерального плану міста відкриває довготривалі перспективи.Учасники засідання, в цілому, схвалили надані матеріали для корегування проекту Генерального плану міста Олевськ і рекомендували врахувати цілий ряд слушних і розумних пропозицій.