Головна Новини Олевська міська рада В Олевську реставрують купол Свято-Миколаївської церкви
В Олевську реставрують купол Свято-Миколаївської церкви

Головне в храмі – це куполи. До них особлива увага і ставлення. Купол в церкві - символ неба. Він може бути різної форми, кольору, і мати різну кількість глав.

Свято-Миколаївська церква – діючий православний храм Олевська, один з найкраще збережених архітектурних споруд 16 століття. Храм є візитівкою міста Олевськ, висота якого 18,5 м. Подеколи Миколаївську церкву Олевська вважають найдавнішим серед збережених храмів Житомирщини, оскільки, хоча храм і поступається віком овруцькій церкві святого Василя ще руського періоду, однак остання зазнала значніших подальших перебудов.

В Свято-Миколаївській церкві над гілками хреста розташовуються чотири декоративні псевдо-барокові бані(встановлені у XIX ст.). Посередині споруди — купол на циліндровому барабані, саме його і реставрують. Він має форму полум'я свічки, що звертає нас до слів Христа: "Ви - світло світу».

Наразі ремонтники, прихожани вкладають душу і віру для оновлення та збереження архітектурної цінності.