Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Україна-Польща.
Україна-Польща.
Автор: Content manager   

Олевськ-Тошек: на шляху співробітництва

Третій рік поспіль з 29.09 по 04.10 делегація з Олевська відвідує польське містечко Тошек. Делегація 2015 року була особливою, адже до її

 складу увійшли колектив «Сузір’я» із ЦХЕТУМу: Діана Сібірьова, Наталія Кравченко, Анастасія Патюк, Владислава Ничипорчук, Вероніка Вербельчук, Ольга Михайленко, Анна Гілюк та Діана Дворак на чолі з керівником Ларисою Хоменко та вісім юних футболістів 11-12 років: Артем Кіріченко, Артур Грунковський, Тимур Козловець, Євген Левченко, Богдан Мельник, Ярослав Ястремський, Андрій Гайченя та Ігор Деняков із тренером Віталієм Поповичем.

Це стало можливим завдяки прийняттю Олевською міською радою Програми співробітництва міста Олевська та гміни Тошек на 2015 рік, де вказано основні напрямки діяльності щодо налагодження співпраці  та  систему заходів і, відповідно, фінансування цієї програми з бюджету міста.

Дорослий склад представляли міський голова Повар А.В., секретар міської ради Євдокимов С.М., спеціаліст міської ради Саковець Л.В., представники Олевського районного відділу Спілки поляків України Грисюк Г.М. та Земляний В.О., приватний підприємець Закуренко І.В., голова ГО «Олевський фонд розвитку територіальних громад України» Іванушенко О.М. та редактор сайту Олевської міської ради Дрозд Н.С.

Зупинка перша – Краків

Друге за величиною та кількістю мешканців місто у Польщі після Варшави. Вісла, набережна з лебедями, Вавель, стародавня архітектура, захоплюючі краєвиди, гримовані скульптури, туристи, карети. Діти куштували  краківські калачі, годували голубів, катались на кареті, купували сувеніри на головній площі.

 

 

 

 

 

 

Знайомство з Тошеком та його бурмістром паном Гжегожем Купчиком

Спільна вечеря познайомила з мером міста Тошек – паном Гжегожем, працівниками ради та польською «кухнею». Обмінялися подарунками.  

 

 

 

 

Екскурсії: Глівіцький стадіон та 320 метрів під землею

Наступний день був присвячений екскурсіям. Першим відвідали футбольний стадіон в містечку Глівіце. Він є домашньою ареною для тренувань місцевої футбольної команди екстракласа (вища ліга) «Пяст» (названий на честь першої династії польських королів Пясти). Стадіон побудували 5 років тому, вартість  13 млн євро, налічує 10 тисяч місць.

Наступна зупинка була під землею, у вугільній шахті Гуідо міста Забже, на рівні 320 метрів, що дорівнює Ейфелевій вежі. Об’єкт дійсно заслуговує уваги, виявилось, що і техніка в робочому стані. При вході всім видали каску і  це не просто так, вони дійсно стали в пригоді. В шахті  темно, до того ж можна було вдаритися головою об залізні конструкції. Робітників у шахту спускали зі швидкістю 10 метрів в секунду. Туристів, в тому числі нас, спускали повільніше - всього 4 м/с. З такою ж швидкістю ліфти їздять у багатоповерхівках. До того, як процес видобутку вугілля механізували, в цій шахті працювало 80 коней. Вниз їх спускали на мотузках, процес займав близько 2 доби. Потрапляючи в шахту, коні залишалися там назавжди. Якщо в звичайному житті коні живуть 25-30 років, то під землею - щонайбільше десяток.

Продовжили відпочинок – забавами біля вогнища та смаженням ковбасок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Традиційна місцева страва "Журек"

 

 

 

 

Футбольна перемога

 

Для юнацької команди з Олевська влаштували дружні футбольні матчі. Всього було заявлено 4 команди. Вболівали за майбутню збірну Польщі та України мери міст Гжегож Купчик та Анатолій Повар. В якості фан-клубу були працівники ради з обох сторін. Майже всі, за винятком, намалювали фарбою міні-прапори національних кольорів на обличчя, а то й цілі назви Україна – Польща. Емоції переповнювали і тренерів, і трибуни вболівальників. Наші хлопці відіграли три гри по 20 хвилин з трьома командами. За результатами посіли 3 місце. Урочисто отримали кубок та рюкзаки з термосом у подарунок. На знак підтримки, колектив «Сузір’я» станцював два номери, після чого, на проханням дітей, дівчата давали майстер-клас. Діти провели екскурсію своєю школою, влаштували зустріч з директором. До речі, стадіон пофарбований в кольори українського прапору.

 Ввечері на них чекали розваги з боулінгом, більярдом та італійськими стравами. Дорослий склад делегації ознайомився з відреставрованою частиною замку, взяв участь в презентації історії пивоварства в місті Тошек.  Далі мав зустріч з депутатами на німецьким містом-побратимом Тошека Хоенау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Парк мініатюр

Мініатюрний парк сакрального в Олшові налічує шістнадцять мініатюр  найкрасивіших католицьких соборів і базилік. Мініатюри виготовлені в масштабі 1:25. Найбільша мініатюра має висоту майже 5 метрів. Серед ескізів: Базиліка Святого Марка в Венеції, Пізанська вежа, Базиліка і площа Святого Петра в Римі, Собор Богоматері в Сієні, Санктуарій Богоматері Фатімської в Фатімі (Португалія), Собор Санта-Марія-дель-Фьоре у Флоренції, Храм гробу  Господнього в Єрусалимі, Собор Нотр-Дам в Парижі, Санктуаріум Ясна гора в Ченстохові, Церква Пресвятої Богородиці в Кракові, Церква Святої Марії в Гданську, Вавельський замок у Кракові, Собор Святих Якуба Апостола та Агнешки в Ніці, Санктуарій Гора Св. Анни, Санктуарій Богоматері в Липках, Собор Святого Хреста в Ополе. І все це вміщує парк у 20 тис. кв.м. За одну годину помандрували найяскравішими об’єктами архітектури Європи.

 

 

 

 

 

 

 

Октоберфест – фестиваль пива

Фестиваль пива – надзвичайно цікаве дійство, яке супроводжується конкурсами, піснями, розвагами і ніякого алкоголю, окрім пива. Традиційно мери трьох міст польського Тошека, українського Олевська та німецького Хоенау відкрили бочку з пивом. Анатолій Васильович подарував бурмісту панові Гжегожу картину «Зелені яблука» бердичівської художниці Світлани Петричук. В конкурсі «Шибкого пиляра», де розпилювали дубову колодку, де наші здобули друге почесне місце. Дівчата з колективу «Сузір’я» виконали три танцювальні номери: два українських та польський краков’як. Тим часом хлопці грали в лицарів, стріляли з лука та ходили до кімнати «з сюрпризом» в замку.