Головна Новини Олевська міська рада ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

з Поліською перепічкою, фестивалем пісні «Зорі над Убортю» та зірками української естради.

Концертна частина розпочалась із привітання керівників району та міста, які нагородили переможців Поліської перепічки та фестивалю «Зорі над Убортю».

Традиційно на сцену разом із керівництвом завжди виходили представники релігійних конфесій міста – священник Свято-Миколаївської церкви Сергій та отець Римсько-католицького костелу Воздвиження Святого Хреста Ігор, але не цього разу. Справа в тому, що Свято Незалежності припало на Успенський двотижневий піст, під час якого суворо обмежуються від їжі та розваг.

Під час мітингу, який проходив вже 24 серпня біля пам’ятника 70-річчю проголошення Олевської республіки «Поліська Січ», присвяченому до Дня Незалежності міський голова Анатолій Повар запропонував відзначення свят у місті привести у відповідності до церковних календарів, щоб вони не співпадали з постами та великими релігійними святами ні у православних, ні у католиків. У неділю люди повинні ходити в церкву. У містах з сильною духовною основою, навіть, ринок у неділю не працює. Мер наголосив, що спільними зусиллями буде намагатися започаткувати ці традиції в Олевську.

Щодо зірок української естради, зі своєю концертною програмою до Олевська приїхали Поліський державний академічний ансамбль пісні і танцю «Льонок» Житомирської обласної філармонії, виступ якого оплатила Олевська міська рада, Заслужена артистка України Ірина Шинкарук та переможець «Голосу Країни- 2» Павло Табаков.

Треба віддати належне працівникам з благоустрою міста за гарний післясвятковий ранок. 24 серпня центральна площа міста після святкування Дня незалежності виглядала чистою та охайною.

Районне народно-кулінарне свято «Поліська перепічка» радувало своєю масштабністю

«Поліська перепічка» - це традиційний захід Олевщини, який проходить під час святкування Дня Незалежності. Цього року в конкурсі взяли участь 12 сільських рад, які розташували свої садиби на вулиці Княгині Ольги. Олевську територіальну громаду представляли дитячі садочки міста, які долучились до конкурсу вперше. Огляд пропозицій проводив оргкомітет. Визначити переможців допомагали Народний депутат України Володимир Арешонков, міський голова Анатолій Повар, голова РДА Василь Невмержицький, голова Рокитнівської РДА Микола Кушнір та заступник голови райради Віталій Халімончук. Полісяни були настільки щедрими та гостинними, що частування затягнулися на три години.  Господині зі своїми смаколиками «заткнули за пояс» всіх кухарів вуличної їжі. Переможців визначали не лише за вправні руки, а за знання українських традицій. Українському весіллю з його колоритом не має рівних, а особливо там, де «батько» - нардеп, «хрещений» – мер, тому перемогу здобула Зольнянська сільська рада. 2-е місце посіла Майданська сільська рада, 3-є місце розділили Кам’янська, Комсомольська та Лопатицька сільради.

Переможцями фестивалю «Зорі над «Убортю»

стали співачки з Олевського району та смт Черняхів

Цього року відбувся 13-й обласний фестиваль української сучасної естрадної пісні «Зорі над Убортю», в якому взяли участь 19 учасників з Житомирського, Олевського, Лугинського, Малинського, Любарського районів, м.Овруч та смт Ємільчино). Конкурсні прослуховування учасників відбувались в Будинку культури.

Нагородження «солістів молодшої вікової категорії» проводив міський голова Анатолій Повар та заступник голови РДА Леонід Котвицький. 1-е місце розділили між собою учасниця з Олевського району, села Рудня-Хочинська Людмила Хомутовська з піснями «А моя любов» (М.Собко) та «Мамо не плач» (Т.Роз) і юна співачка із смт Озерне (Житомирський район) Ткачук Марина із репертуаром «Циганська рапсодія». 2-е місце посіла олевчанка Мельник Наталія, 3-є - розділили між собою Лимарчук Вадим та Данилко Вікторія із Любарського району і Шеховцов Віктор із Малинського району.

Грамоти за перемогу у номінації «соліст старшої вікової категорії» отримували з рук голови оргкомітету фестивалю, заступника голови РДА  Леоніда Котвицького. Перемогу та 1-е місце здобув Ткаченко Віктор із м.Овруч, 2-е місце – Сімонова Олена (с.Юрове, Олевський район) та 3-є – Крекотень Володимир із смт Дружба, Олевський район.

Переможців у номінації «ансамблі» озвучив Народний депутат України Володимир Арешонков та начальник управління культури Житомирської облдержадміністрації, голова журі фестивалю Юрій Градовський. Гран-прі фестивалю та подарунок у 3 тис. грн. здобуло вокальне жіноче тріо «Мак» із м.Черняхів, 2-е – ансамбль «Камертон» (с.Зарічани, Житомирський район) та 3-є місце – гурт «На краю землі» (смт Лугини).

Як і належить зіркам переможці фестивалю співали, отримували подарунки, фотографувалися та давали інтерв’ю засобам масової інформації.