Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Інтерв'ю з міським головою Поваром А.В.
Інтерв'ю з міським головою Поваром А.В.
Автор: Content manager   

Робочий день мера Олевська Анатолія Васильовича Повара – це десятки справ, серед них, майже всі – першочергові. Щодня прийом громадян, важливі телефонні розмови та прийняття не менш важливих рішень.

Не так часто міський голова Олевська дає інтерв’ю місцевим ЗМІ, переважно мас-медіа послуговуються його цитатами та виразами, однак мерові є що сказати місту, громаді. Думаємо, що читачам буде цікаво, що вдалося вирішити на займаній посаді, що в планах. Про результати щоденної роботи, а також про плани керманича міськради на найближчий період – у нашій розмові далі.

 

–  Анатолію Васильовичу, то що у Вашому робочому щоденнику можна виділити як «зроблено», а що наразі відкладається до кращих часів?

Почну надавати відповідь на це питання з другої його частини, до кращих часів ми не відкладаємо нічого. Всі ті цілі і завдання, які ми перед собою ставимо, ми намагаємося виконати.Не можна два терміни моєї каденції вкласти в один абзац. Якщо брати найбільш масштабно, то в міст побудовано станцію знезалізнення, завдяки чому вода одна з кращих в Україні, з’явилась послуга по вивезенню ТПВ. Я задоволений, що місто розбудовується та розвивається. Добудували багатоповерховий будинок по Свято-Миколаївській, 31, в якому вісім дітей-сиріт отримали квартири та прибудинкову територію, триває будівництво багатоквартирного будинку по вул. Івана Франка, покладена бруківка на вулиці Коростенській, тротуарній частині Соборної площі, такого вигляду незабаром набуде і вулиця Інтернаціональна та заїзд до вулиць Героїв Крут, Іскри, Зарічної.

Зараз ми активно працюємо над проектом будівництва міні ГЕС, що дасть можливість підвищити рівень води в річці Уборть. Проведено переговори із закордонними інвесторами, які згодні вкласти кошти в будівництво цієї гідроелектростанції. Це була ініціатива ГО «Олевський фонд розвитку територіальних громад України» (голова – Іванушенко О.М.), йому у цьому допомагають олевчани-землякиГерой України, голова правління ВАТ «Укргідроенерго», член колегії Міністерства палива та енергетики України (з 2004), президент Асоціації «Укргідроенерго»,  професор Українського державного університету водного господарства та природокористуванняПоташник С.І та заступник голови правління АТ «Ощадбанк» Земцова І.М. До цього процесу вже активно долучаються приватні підприємці міста, серед них хотілося б виділити Сергія Лисицького, який взяв на себе фінансування облаштування набережної, де буде міський пляж.

 

–  Як Ви оцінюєте депутатський склад Олевської міської ради VI  скликання?

– Я висловлюю вдячність депутатам, членам виконкому, працівникам міської ради, головам громадських організацій, які демонструють  відповідальність у роботі. Дозволю собі небагато критики в бік депутатів, які не ходять на засідання сесій.  У 6 скликанні є народні обранці, які за останні роки не були жодного разу на засіданні сесії. Зрозуміло, що кожен депутат має своє бачення, і з цим потрібно рахуватись. Всі питання одностайно вирішуватися не можуть, тим паче , що окремі питання є складними для міста.

 

– Всім відома крилата фраза, яка залишається актуальною донині: «Кадри вирішують все». За останній час колектив міської ради поповнився молодими спеціалістами. Якими є Ваші підходи в кадровій політиці?

– Так, у нас молода команда. Без молодих «кадрів» у сфері управління зрушити реформи нашого суспільства з мертвої точки практично нереально. Молоді фахівці незаангажовані плюс ефективна праця. Це люди з гарною базою знань та підготовкою. Всі завдання, які перед ними ставлю я, заступники, секретар, вони виконують на належному рівні. Вони постійно розвиваються, відвідують семінари, тренінги та засідання. У них «свіже» бачення на звичні речі, мені це подобається.

 

– Яка ситуація в місті з землею?

– Це дуже об’ємне питання, я у свої відповіді хотів би поділити його на умовні блоки. По-перше, всі земельні питання вирішуються на сесії міської ради, попередньо розглядаються на засіданні комісії з земельних питань. Наразі надходить багато звернень та заяв від учасників АТО на виділення земельних ділянок, станом на 20.08.2015 р. земельні ділянки отримали 57 учасників бойових дій, із них 32 олевчан, 25 є жителями району. Ще 45 осіб в черзі на її отримання. ДП «Науково-дослідний та проектний інститут містобудування» вже займається коригуванням Генерального плану міста, після чого можна буде говорити про нові території. Проблемним питанням є виділення території під нове міське кладовище, ресурси існуючого кладовища по вул. Промисловій вичерпуються. Міська рада в пошуках земельної ділянки для облаштування нового цвинтаря, і в цьому плані є напрацювання.

 

- Громада Олевська двічі обирала Вас міським головою. Чимало олевчан не проти того, аби ви все ж таки залишилися на цій посаді і довели до кінця багато справ, які розпочали в місті. Через два місяці чергові вибори, як Ви оцінюєте свої шанси на перемогу?

- Не люблю робити якісь прогнози, 25 жовтня поставить крапку у цьому питанні, у будь-якому випадку рішення приймати людям. Коли мене обрали вдруге і я приступив до роботи, я зрозумів, що це процес навчання і попередній досвід насправді також були недостатніми, тому що реальне життя є зовсім іншим. Це дуже велика відповідальність. Це має бути живий процес, його не можна просто виписати на папері. Це є та робота, яка вимагає навчання кожного дня, тому що світ міняється, і все, що є кращого в світі, треба долучати до свого рідного міста. Що стосується посади міського голови скажу наступне, що було в моїх силах, в рамках моїх повноважень, що дозволяли поточні економічні обставини та наявний фінансовий ресурс, я виконував.

 

- Перейдемо до реформи децентралізації влади. На Житомирщині вже утворено 8 об’єднаних територіальних громад, Олевськ не увійшов до їх числа. Чому?

- Дійсно, Олевськ не увійшов до числа об’єднаних громад, поки що. На місцевому рівні ця ситуація виглядала наступним чином, сільські, селищні ради спочатку дали рішення про згоду на об’єднання з центром в місті Олевськ,  а потім, в останній момент, не буду лукавити, за змовою, за виключенням 6 сільських рад, відкликали їх. Фактично вийшло так, що сільські голови своїм рішенням змінили долю Олевщини на найближчий час, і змінили не в кращу сторону.

15 серпня відбулась позачергова 32 сесія Житомирської обласної ради, на якій виносилось питання про об’єднання Олевська з 6 населеними пунктами Олевського району з центром у місті Олевськ. Однак, депутати облради зняли це питання з порядку денного. Чому? Влада концентрується в найвищих ешелонах з максимальною концентрацією фінансового ресурсу і перерозподілом зверху вниз. Цілковита залежність територій від центру. Розбалансована система місцевого врядування і слабкі громади.  Роблячи висновки з результату про відмову об’єднуватись переконуюсь, що їх це влаштовує. Олевська міська рада зробила все від неї залежне, щоб реформа децентралізації влади на Олевщині реалізувалась.

 

-         Дійсно, ситуація непроста. Однак, знаючи Ваш характер і ставлення до роботи, впевнена, труднощі Вас не зупинять. То, може, поділитеся з читачами прогнозами в роботі на найближчий час?

-    Безперечно, жодні невирішені проблеми не дають права зменшити оберти, послабити пильність, а навпаки стимулюють нас посилити відповідальність та контроль за виконанням поставлених завдань задля покращення умов життя людей. В найближчий час потрібно успішно завершити декілька проектів по місту стосовно централізованого водопостачання.

Розмову вела Наталія Дрозд