Головна Новини Олевська міська рада Установчі збори громадської ради при Олевській РДА
Установчі збори громадської ради при Олевській РДА

Piccy.info - Free Image Hosting

Громадські ради – це консультативно-дорадчі органи, які діють при органах виконавчої влади відповідно до постанови від 3 листопада 2010 р. № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”. Залучення громадськості до участі в управлінні

державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності зазначених органів визначені одними з пріоритетних у завданнях та дорученнях Президента України, що, власне кажучи, і намагаються дотримуватися в Олевську.

20 серпня відбулись установчі збори громадської ради, які пройшли при заступнику голови Олевської РДА Крамаренку С.М. Голова громадської ради, редактор газети «Незалежна» Чепік В.Я. озвучив перелік питань засідання. Із 27 представників інститутів громадянського суспільства були присутні лише 14.

Першим, згідно порядку денного, запросили до доповіді військового комісара Венгловського В.Г., який розповів про соціальну підтримку сімей, годувальники яких перебувають на військовій службі. Одноразова допомога сім'ї загиблого (дружина, діти, батьки) складає 509 неоподаткованих мінімумів (609 тис. грн.). Мінімальна пенсія сім’ям військових у разі втрати годувальника  складає 1898 грн. Станом на 20.08.2015 р. є двоє зниклих безвісти – з Олевська та Радовля. Щодо отримання статусу учасника бойових дій, то проблем не виникає, його отримали 76 військовослужбовців. Щодо добровольців, на жаль, вони поза законом.

Далі заслухали інформацію про соціальну адаптацію та підтримку громадян, які прибувають  з тимчасово окупованих територій і районів проведення АТО. З жовтня 2014 року Управління праці та соціального захисту населення нарахували 601,5 тис.грн. допомоги 105 сім’ям. На протязі 2015 року даної допомоги нараховано та виплачено на загальну суму 511,9 тис.грн. З початку проведення АТО зареєстровано 184 тимчасово переселених особи, в т.ч. 55 дітей. З початку 2015 року до Олевська прибуло 45 осіб. На сьогоднішній день на обліку в управлінні праці перебуває 148 осіб: з них 41 дитина, 47 пенсіонерів, 9 інвалідів, 51 працездатна особа. Розмір допомоги для непрацездатних осіб (діти, пенсіонери, інваліди) – 884,0 грн.; для працездатних осіб – 442,0 грн. Шість сімей переселенців забезпечені тимчасовим житлом, сім дітей оздоровлено, створено пункт прийому гуманітарної допомоги. В школах району навчається 14 дітей переселенців та 5 дітей влаштовано в ДНЗ.

До дискусії підключилися заступник голови РДА Крамаренко С.М. та голова ГО «Олевський фонд розвитку територіальних громад України» Іванушенко О.М., коли розмова зайшла про об’єднання громад Олевського району. До відома більшості, на Олевщині не створено жодного територіального об’єднання, в останній момент сільські та селищні голови відкликали свої рішення про добровільне об’єднання, через це Олевщина не отримає сотні мільйонів гривень на розвиток. Як виявилось це було рішення сільських голів, а не громад, бо з ними ніхто не радився і тим паче зборів не проводив.

Про діяльність громадських організацій було сказано небагато, їх в Олевську та районі зареєстровано 59, але більшість існує лише на папері. Існує 20 релігійних організацій, проблеми релігійного змісту відсутні.

Про мережу навчальних закладів району, якість надання освітніх послуг та ефективність використання коштів в галузі освіти доповідав начальник освіти Олевської РДА Левченко В.П. Вдалося зберегти мережу навчальних закладів. В Олевську та районі їх існує 79 в яких працює 804 педагоги: 41 школа, 1 гімназія, 2 позашкільних заклади, 39 садочків та 1 ЦХЕТУМ. Не перестає турбувати питання гарячого харчування дітей 1-4 класів, в районному бюджеті не знайшлося зайвих 700 тис. грн. на ці цілі. 7 школам дали добро на влаштування буфетів, де діти харчуватимуться за власний кошт. Дітей з малозабезпечених сімей годуватимуть за рахунок освітньої субвенції.

Призупинено процес оздоровлення дітей по чорнобильській програмі. З районного бюджету було виділено 99 тис. грн., за які придбано 32 путівки в дитячий оздоровчий табір «Чайка». З бюджету області було виділено кошти ще на 32 путівки в «Кам’яний брід», з міського бюджету теж було виділено на оздоровлення 10 тис.грн.  Загалом оздоровили 21 дитину учасників АТО, 32 із малозабезпечених сімей, 44 дитини-інваліда, 8 дітей переселенців, 7 обдарованих. Всього було оздоровлено 155 дітей.

На завершення виокремили ряд питань-завдань для подальшої роботи, в тому числі відновлення процесу об’єднання громад, оздоровлення та харчування.Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image HostingPiccy.info - Free Image Hosting