Червень

Головна Новини Олевська міська рада Археологічна конференція в Олевську – 2015
Археологічна конференція в Олевську – 2015

Piccy.info - Free Image Hosting14-16 серпня 2015 року на базі Олевської міської ради відбулась наукова археологічна конференція «Експериментальна археологія: натурне моделювання та музеєфікація». Співорганізаторами конференції виступили Інститут археології НАН України, Житомирський державний університет

імені Івана Франка,Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя та Олевська міська рада. Усього було заявлено 23 доповіді. У роботі конференції брали участь близько 30 фахівців, які представляли академічні наукові установи, вищі навчальні заклади. Так, в місті проводиться чергова наукова археологічна конференція, метою якої є усвідомлення історичної значимості Олевська, як одного з міст, навколо якого творилася історія України.  Саме завдяки ініціативі міського голови Анатолія Повара на території прадавніх городищ відновлено археологічні дослідження. З 2009 року до цього часу працює постійна археологічна експедиція Інституту археології Академії наук України. На початку з привітальним словом виступив міський голова Анатолій Повар. Пленарне засідання відкрив голова засідання кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Петраускас Андрій Вальдасович.

«Людина ніколи не запам’ятає, що ви хотіли зробити або не змогли зробити, вона запам’ятає ставлення. Ставлення в Олевську особливе. Це саме приємне».

В якості подарунка Петраускас А.В. вручив міському голові кований меч:

«Одна з людей, яка робила цей меч загинула буквально місяць назад на війні. На війні працює дуже багато випускників істфаків, людей, які працювали в археології, зокрема над конференцією в Олевську».

Найцікавіше відбувалось в урочищі Бабина гора. Як завжди, особливістю археологічної конференції є відновлення атмосфери середньовічного побуту: виготовлення печей та готування в них їжі.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting